Talk icon

Informacje

18-07-2020

Autor: Sebastian Wroniewski

Granaty – świetny sezon w Indiach oraz wysoki popyt

Granaty

Granaty w Indiach po raz kolejny osiągnęły swój najlepszy sezon. O tej porze roku granaty mają znacznie głębszy czerwony kolor. Przy obecnej luce na rynku jeden indyjski eksporter granatów spodziewa się wysokiego popytu w nadchodzących tygodniach.

Granaty – Indie zbierają je przez cały rok

Według dyrektora generalnego Kay Bee Exports, Kaushala Khakhara, jest to obecnie jeden z lepszych okresów w roku dla dobrych granatów z Indii:

Indie nadal są jedynym krajem na świecie, który zbiera granaty przez 365 dni w roku. Jako tacy jesteśmy zawsze w sezonie! W miesiącach letnich od kwietnia do czerwca owoce mają jaśniejszy kolor, ale od lipca sytuacja wraca do normy. W tej chwili jesteśmy w stanie pozyskać ciemnoczerwone owoce zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. W tym roku na początku czerwca mieliśmy nieco wczesne deszcze. To naprawdę pomogło w uzyskaniu lepszego wybarwienia i wczesnej dojrzałości granatów.

Kiedy granaty są zawsze w sezonie, z pewnością będzie konkurencja. Jednak w pewnych momentach Kay Bee Exports może wypełnić lukę, wyjaśnia Khakhar:

Oczekujemy, że popyt będzie wyższy niż zwykle, ponieważ owoce innego pochodzenia nie są obecnie w sezonie i istnieje luka na rynku. Nasze główne rynki to Wielka Brytania i kraje UE. Oczekujemy, że w nadchodzących tygodniach będą wspierać silny popyt. Nasze wolumeny w tym roku znacznie wzrosły.

Większość naszych wolumenów wysyłamy w miesiącach zimowych i udało nam się zrealizować większość naszych zamówień przed ogłoszeniem blokady w Indiach. Poza tymi kilkoma letnimi miesiącami zawsze konkurujemy z niektórymi innymi źródłami granatów. Jednak indyjska odmiana jest bardzo lubiana ze względu na świetny wygląd i doskonałą jakość jedzenia. Granaty “Arils” są miękkie i słodkie oraz są dostępne przez 365 dni w tej samej jakości i kolorze. Dzięki temu możemy zaoferować bardzo konkurencyjną ofertę naszym klientom, którzy szukają całorocznych dostaw 

– dodaje Khakhar

Czytaj także: Eksport winogron – Murcia realizuje pierwsze dostawy do Wietnamu

Granaty – eksport z Indii na cały świat

Granaty indyjskie trafiają na cały światGranaty 02, ale Europa i Azja Południowo-Wschodnia pozostają najsilniejszymi rynkami dla Kay Bee:

Wysyłamy nasze granaty na cały świat, w tym do USA. Władze Indii ciężko pracują, aby zapewnić dostęp do nowego rynku. Dla nas Europa, Azja Południowo-Wschodnia i Bliski Wschód pozostają dość silnymi rynkami. Niedawno zapewniliśmy sobie dostęp do Australii

– mówi Khakhar.

Kay Bee Exports dąży do corocznego zwiększania produkcji granatów:

Nieustannie inwestujemy w zwiększanie powierzchni pod produkcję granatów. Mamy farmy granatu w trzech różnych regionach i wszystkie trzy są obecnie w produkcji. Drugim oknem na własną produkcję, które jest naszym celem, to okres od grudnia do marca. Nasza własna produkcja zapewnia nam bardzo dobrą kontrolę bezpieczeństwa żywności i jednocześnie niezawodne dostawy

– podsumowuje Khakhar

freshplaza.com/fot.Pxhere/Publicdomainpictures

swiatrolnika.info 2023