O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

26-05-2023

Autor: Świat Rolnika

Evita Kanon - innowacyjny nawóz dolistny o wysokiej skuteczności

Evita Kanon - innowacyjny nawóz dolistny o wysokiej skuteczności

Prawidłowa troska o uprawy jest bardzo ważna, ponieważ zależy od niej nie tylko kondycja roślin, ale także jakość, ilość oraz wygląd plonów. Na rynku sprzedaży można znaleźć naprawdę szeroki wybór preparatów różnego rodzaju przeznaczonych do ochrony oraz stymulacji wzrostu roślin uprawnych. Warto dodać jednak, że ich skuteczność nie zawsze jest wysoka, a czasami może nawet prowadzić do przenawożenia oraz obniżenia jakości zbiorów. Wszystko ma swoje przyczyny w małej różnorodności pierwiastków czynnych w składzie nawozów, ale także w ich działaniu. Evita Kanon to krystaliczny nawóz dolistny bezpieczny dla upraw, a jednocześnie przynoszący wysoką efektywność działania. Co warto wiedzieć o nawożeniu? Jakie cechy wyróżniają produkt?

W jaki sposób zwiększyć skuteczność środków ochrony roślin w ogrodnictwie?

Aby zwiększyć skuteczność nawożenia nie wystarczają zwykłe, powszechnie dostępne nawozy. Dlaczego? Wiele z nich jest uboga w  niezbędne składniki odżywcze oraz formy azotu, tak ważne do wzrostu roślin, szczególnie w początkowej fazie. Większość producentów nawozów oferuje w składzie produktów zaledwie garstkę związków czynnych, które nie zawsze przynoszą pożądany efekt. Zazwyczaj ich działanie także pozostawia wiele do życzenia, ponieważ wymaga częstego i złożonego nawożenia. Rozwiązaniem problemów z nawożeniem jest preparat Evita Kanon, który łączy w sobie skuteczność i równomierność działania. Kompleksowy, skondensowany skład w krystalicznej formie dobrze współgrającej z innymi stosowanymi preparatami pozwala dobrze zadbać o uprawy, stymulując je do wzrostu, a także podczas rozrostu systemu korzeniowego oraz pierwszych liści. Produkt skutecznie chroni także przed przedwczesnym żółknięciem liści oraz chorobami roślin uprawnych. 

Evita Kanon - wiele związków czynnych, skondensowana forma

Evita Kanon jest preparatem wzbogaconym w składniki odżywcze występujące w zrównoważonej ilości. Łatwo przyswajalny azot w aż trzech formach (azot całkowity - 14%, azot azotanowy -10% czy azot amidowy 4%) w połączeniu z licznymi mikroelementami takimi jak tlenek potasu, żelazo, bor, moilbden czy pięciotlenek fosforu sprawiają, że uprawy są zdrowe i obfite a rośliny osiągają dobrą kondycję zarówno na początku wzrostu jak i w czasie zbiorów. Wyjątkowo zróżnicowana ilość oraz rodzaj składników w produkcie pozwala na wykonywanie zabiegów nawożenia w bardzo szerokim oknie czasowym pozwalającym na pielęgnację niemal przez cały okres wegetacyjny. Warto wspomnieć także o zalecie produktu jaką jest zwiększenie użytych substancji czynnych (z tej przyczyny, że jego pH jest niższe dzięki czemu środki ulegają powolnej hydrolizie). Evita Kanon posiada także krystaliczną formę pełniącą rolę katalizatora wody. Całość reakcji oparta jest na bazie działania azotu, wapnia i potasu (w proporcjach 22%, 8% i 14%), a także innych mikroelementów. Preparat znacznie ułatwia również tworzenie mieszanin zbiornikowych. Dzięki niskiemu pH nawozu mieszanie kilku substancji w zbiorniku opryskiwacza jest niezwykle łatwe (produkt także zmniejsza ilość wykonywanych oprysków). Preparat podczas nawożenia jednocześnie podaje wapń oraz fosfor, minimalizując powstawanie wytrąceń co znacznie wpływa na skuteczność nawożenia, podnosząc także efekt działania insektycydów. Sprawdź www.frusto.pl

 Evita Kanon - dlaczego warto stosować nawóz dolistny?

  • idealnie nadaje się jako dodatkowy lub bazowy składnik mieszanin 
  • posiada krystaliczną formę
  • wyróżnia się wysoką zawartością składników pokarmowych dla roślin, umożliwiając jednocześnie zdrowy rozrost systemu korzeniowego oraz liści (co jest bardzo ważne szczególnie w początkowej fazie wzrostu rośliny)
  • jest bardzo uniwersalny - można stosować go zarówno do drzew owocowych, upraw warzywnych i jagodowych (także pod osłonami) jak i  roślin dekoracyjnych. Z powodzeniem można używać go zarówno w niewielkich jak i większych gospodarstwach
  • w składzie posiada aż 3 łatwo przyswajalne formy azotu
  • jest sprzedawany w ekonomicznym opakowaniu 10 litrowym
  • produkt pozytywnie wpływa na skuteczność zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych na roślinach
  • z powodzeniem może być używany na każdym etapie wegetacji roślin 
  • preparat jest wyjątkowo wydajny 

swiatrolnika.info 2023