O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

03-12-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Europejscy rolnicy dziękują Polsce za zjednoczenie pod #EUnitedAgri

Europejscy rolnicy

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, Szczepan Wójcik opublikował na Twitterze film, w którym europejscy rolnicy dziękują Polsce za zjednoczenie pod #EUnitedAgri.

Instytut Gospodarki Rolnej jednoczy rolników z całej Europy pod szyldem #EUnitedAgri, aby pokazać brak zgody na realizację szkodliwych pomysłów forsowanych przez Unię Europejską dotyczącą rolnictwa. UE w coraz większym stopniu stara się ingerować w funkcjonowanie europejskiego w tym polskiego rolnictwa. Już 13. i 14. grudnia rolnicy z wielu krajów Unii Europejskiej zorganizują w Brukseli wielki międzynarodowy protest.

Europejscy rolnicy jednoczą się przeciw Zielonemu Ładowi

W opublikowanym przez prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej filmie europejscy rolnicy podkreślają, jak ważna jest rola Polski, w międzynarodowym zjednoczeniu przeciw szkodliwym zapędom Unii Europejskiej pod postacią Europejskiego Zielonego Ładu.

Rolnicy z całej Europy zwracają również uwagę, jak Europejski Zielony Ład wpłynie na ograniczenie produkcji w ich gospodarstwach, za które zapłacimy wszyscy.

,,Ograniczenia w prowadzonej w naszych gospodarstwach produkcji rolnej w nowej perspektywie mogą stać się faktem. Promowany przez Unię Europejską Nowy Zielony Ład w rolnictwie jest rewolucją, za którą zapłacą rolnicy i konsumenci” – mówi Mark van den Oever, prezes Farmers Defence Force.

Europejscy rolnicy podkreślają, że w konsekwencji wprowadzenia Zielonego Ładu w życie spadnie zarówno unijna produkcja rolna, jak i ich dochody. Natomiast ceny żywności drastycznie wzrosną.

,,Niezależne agendy badawcze mówią jasno: wprowadzenie zapisów Zielonego Ładu w rolnictwie w obecnym kształcie doprowadzi do bezprecedensowego zmniejszenia zdolności produkcyjnej Unii Europejskiej i drastycznego spadku dochodów rolników. Przed nami spadek produkcji rolnej od 5 do 15 procent. Najbardziej dotknięte zostaną sektory hodowlane. Ceny żywności poszybują w górę. Czy naprawdę tak ma być? – pyta i wyjaśnia prezes European Milk Board, Sieta van Kiempema.

Cała rolnicza Europa przesyła podziękowania dla Polski

Europejscy rolnicy na nagraniu przesłali również podziękowania dla Polski za organizację #EUnitedAgri i wspólne zjednoczenie:Europejscy rolnicy 022

,,Rolnicy z Polski, bardzo się cieszymy, że wspólnie walczymy o europejskie rolnictwo. Trzymajmy się razem, Dziękujemy!” – powiedział wiceprezes Farmers Defence Force, Jos Ubels.

,,Musimy zrobić to razem. Jeśli chcecie, aby Waszym dzieciom opłacało się prowadzić dalej wasze gospodarstwa, stańcie razem z nami do wspólnego działania w obronie europejskiego rolnictwa. Tylko współpracując, możemy zmodyfikować kształt Nowego Zielonego Ładu” – zaapelował Claus Hochrein, prezes LsV Deutschland.

Europejscy rolnicy muszą liczyć się z trudnym okresem w najbliższym czasie, ale stawką jest przyszłość ich gospodarstw i kształtu europejskiego rolnictwa.

,,Przed nami trudne miesiące, w których poza pracą w naszych gospodarstwach, będziemy musieli dać z siebie więcej. Spotykajmy się, rozmawiajmy z innymi rolnikami, mówmy o tym co szykuje nam Unia Europejska. Przed nami wiele wspólnych akcji. Dlatego już teraz, raz jeszcze wszyscy zapraszamy Was, do współpracy. Obiecujemy, że będzie działo się dużo” – zapewnił organizator i pomysłodawca #EUnitedAgri, Szczepan Wójcik.

Plan protestów rolniczych w Brukseli – godzina po godzinie

Data i miejsce: 13-14 grudnia, Bruksela
Organizatorzy: #EUnited Agri, Farmers Defence Force, LsV Deutschland
Plan protestów:

Dzień 1 – 13.XII.2021 r.
9:00-10:00: Konferencja prasowa (miejsce: sala Maelbeek, Residence Palace, Rue de la Loi
155, 1040 Bruksela), Przyjazd ciągników na miejsce demonstracji
11:00-15:00: Demonstracja w pobliżu Komisji Europejskiej i budynku Rady ds. Rolnictwa UE przy rondzie Schumana
Od 15:00: Dyskusje/Wywiady z politykami i prasą (miejsce demonstracji oraz sala Maelbeek
w Residence Palace)

Dzień 2-14.XII.2021 r.
9:00-11:30: Śniadania rolników-konsumentów pod namiotem (miejsce demonstracji)
11:30-14:00: Dyskusje/wywiady z politykami, prasą (miejsce demonstracji)
14:00: Koniec akcji

Kontakt do organizatorów:
Monika Przeworska +48 535 526 626 lub Karolina Hernik +48 537 910 640,
e-mail: biuro@instytutrolny.pl

Oglądaj także: Zielony Ład, czyli niebezpieczna zabawka w unijnych rękach

swiatrolnika.info 2023