Talk icon

Informacje

14-12-2021

Autor: Świat Rolnika

Ciągnik zderzył się z osobówką w Tatarach. Dwie osoby w szpitalu

Ciągnik

W poniedziałek, 13 grudnia, o godz. 6:49 ciągnik zderzył się z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Tatary.

Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w miejscowości Tatary (gm. Koźmin Wielkopolski). W akcji ratowniczej brało udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkopolskim i zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Sadzie. Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 30 minut. Kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł

Ciągnik zderzył się z samochodem osobowym

Jak poinformował st. kpt Tomasz Patryas ciągnik zderzył się z samochodem osobowym, pojazdami podróżowało łącznie siedem osób.

,,Na miejscu Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. Pojazdami łącznie podróżowało siedem osób. Dwie osoby biorące udział w zdarzeniu uskarżają się na dolegliwości bólowe i są pod opieką będącego na miejscu ZRM. Na podstawie przeprowadzonych badań ratownik medyczny podjął decyzję o przewiezieniu dwóch osób do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w celu dalszej diagnostyki. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia następnie w rozbitych pojazdach odłączyli akumulatory. Po zakończeniu czynności realizowanych przez policję z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz płyny techniczne. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostały usunięte przez pomoc drogową" – poinformował st. kpt Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 30 minut.

,,43-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego kierując ciągnikiem rolniczym marki Claas, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał na lewy pas drogi i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki VW Sharan, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł" – poinformował nas asp. sztab. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Przypomnijmy, że kilka dni temu traktor również zderzył się z samochodem osobowym niedaleko Łodzi. Jak podały lokalne media poszkodowane w tym wypadku zostały cztery osoby, w tym trzyletnie dziecko. Na miejsce zdarzenia postanowiono wysłać sześć zastępów strażackich. 

Czytaj też: Tragedia w Łomży. Kierowca ciągnika siodłowego ciągnął mężczyznę pod pojazdem

gloswielkopolski.pl/fot.fb Ochotnicza Straż Pożarna Koźmin Wielkopolski 

swiatrolnika.info 2023