O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

16-12-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Ciągnik rolniczy wywrócił się na rondzie w Gorzowie

Ciągnik

W Gorzowie (woj. lubuskie) ciągnik rolniczy przewrócił się na bok. Pech rolnika polegał na tym, że najechał na krawężnik przy wjeździe na rondo.

Traktorzyście nic się nie stało, a miejsce wypadku zabezpieczał patrol policji. Wjazd na rondo Santockie w Gorzowie od strony ulicy Podmiejskiej było zablokowane przez kilka godzin. Na miejscu pracował jeden zastęp PSP. Zneutralizowano wycieki z pojazdu, a także potrzebne było sprowadzenie innego ciągnika w celu podniesienia uszkodzonej maszyny.

Ciągnik rolniczy wywrócił się przez błąd traktorzysty

Służby o zdarzeniu poinformowała przypadkowa kobieta, która była świadkiem, jak ciągnik rolniczy przewrócił się na bok. Jak wynikało z jej relacji "kierowca prawdopodobnie zahaczył o krawężnik"

“Do przewrócenia ciągnika rolniczego doszło wskutek błędu kierowcy. Mężczyzna prawdopodobnie nie dostosował prędkości i techniki jazdy w trakcie wjeżdżania na rondo. Kierowca zostanie ukarany mandatem karnym. Był trzeźwy” – komentował Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

“Ciągnik jechał za szybko i przewrócił się, wjeżdżając na rondo tuż przed moim autem. Kiedy ja zaczęłam hamować, w mój samochód uderzyła inna osobówka, która odjechała z miejsca zdarzenia” – przekazała inna uczestniczka zdarzenia.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu ciągnik z przyczepą wywrócił się na śliskiej drodze. Tony przewożonego zboża rozsypały się na drogę i pobocze.

Czytaj też: Tragedia w Łomży. Kierowca ciągnika siodłowego ciągnął mężczyznę pod pojazdem

tygodnik-rolniczy.pl/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023