Talk icon

Informacje

30-08-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Ceny pszenicy – trend wzrostowy powoli stabilizuje się

Ceny pszenicy

Ceny pszenicy na paryskim rynku terminowym są w dłuższej perspektywie niestabilne. Pierwsza wygasająca umowa została podniesiona z powodu problemów z jakością we Francji.

Ceny pszenicy w Paryżu ulegały znacznym wahaniom przez większość sierpnia

Ceny pszenicy na rynku terminowym w Paryżu ulegały znacznym wahaniom. Trend wzrostowy rozpoczął się po pierwszym tygodniu sierpnia. Cena pierwszego kontraktu wygasającego we wrześniu 2021 roku wzrosła od tego czasu o około 50 euro za tonę.

Trend wzrostowy był kontynuowany w zeszłym tygodniu. Ma to związek z problemami, które pojawiają się w przypadku francuskiej pszenicy. Zbiory pszenicy we Francji są obecnie w dużej mierze gotowe. Jednym z problemów jest bardzo przeciętna jakość. To frustrujące dla eksportu w krótkim okresie. Dzięki temu Niemcy prawdopodobnie będą w stanie przejąć więcej zamówień eksportowych. Umowy, które wygasają później, są bardziej istotne i osiągnęły mniejsze postępy.

W przypadku kukurydzy nastroje są dość spokojne, a cena kontraktowa z grudnia 2021 roku wynosi około 217 euro za tonę.

Czytaj też: Ceny kukurydzy: znaczący wzrost stawek w sierpniu

Ceny pszenicy – spadki na giełdzie w Chicago spowodowane sytuacją na rynku kukurydzy

Rynek kontraktów terminowych w Chicago pokazuje gwałtowny spadek ceny pszenicy we wrześniu 2021 roku po silnym boomie w drugim tygodniu sierpnia. Wynika to z rozwoju rynku kukurydzy. Spadek cen wpływa również na rynek pszenicy.

Jeśli chodzi o soję, prognozy zbiorów kukurydzy uległy znacznej poprawie. Amerykańska cena kukurydzy jest pod presją z powodu deszczu w głównych obszarach produkcji. Analitycy z firmy badawczej Pro Farmer wskazują również, że plony z hektara kukurydzy przekroczą obecne oczekiwania USDA.

allaboutfeed.net/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022