Talk icon

Informacje

30-12-2021

Autor: Emilia Gromczak

Cameo® – polskie jabłka klubowe debiutują na rynku

Cameo®

Cameo® to polska odmiana jabłek klubowych, które od czwartku 16 grudnia debiutuje na naszym rynku. To wielki sukces branży.

Dzięki udanemu partnerstwu grupy pionierów, po kilku latach starań by pozyskać licencję na uprawę i sprzedaż jabłek odmiany klubowej Cameo® w Polsce, trafiły one do sklepów sieci Kaufland w całym kraju. Co ważne, odmiany klubowe z uwagi na ograniczoną dostępność i aktywny marketing stanowią ofertę premium, która jest znacznie odporniejsza na wahania cen na rynku.

Debiut Cameo® na rynku 

Polska odmiana jabłek klubowych Cameo® od ponad tygodnia debiutuje na rynku. Jabłka trafiły do sklepów sieci Kaufland w całym kraju, w przyciągających uwagę tekturowych, w pełni biodegradowalnych tackach mieszczących 4 szt. jabłek. Planowane są jednak także inne sposoby pakowania i ekspozycji. Wszystko dzięki udanemu partnerstwu grupy pionierów, która kilka lat starała się pozyskać licencję na uprawę i sprzedaż jabłek tej odmiany klubowej.cameo jabłka

„Jest to ciekawa oferta nie tylko dla sadowników, dystrybutorów i sieci sprzedaży detalicznej, ale przede wszystkim dla konsumentów, którzy na degustacjach i konkursach na całym świecie zawsze wysoko oceniają tę odmianę za ich chrupkość, soczystość i słodycz” – twierdzi Kryspin Woszczyk, lider przedsięwzięcia, członek zarządu Playinbio Sp. z o.o., która jest dystrybutorem w Polsce. 

Tegoroczne zbiory Cameo® w naszym kraju są pierwszymi zbiorami w historii.  W związku z zainteresowaniem tym jabłkiem dalekich rynków zagranicznych (m.in. indyjski i arabski), planowane jest dynamiczne zwiększanie nasadzeń w najbliższych latach. 

Odmiany klubowe są ofertą premium

Odmiany klubowe z uwagi na ograniczoną dostępność i aktywny marketing stanowią ofertę premium, która jest znacznie odporniejsza na wahania cen na rynku. Ponadto organizacje branżowe od lat wskazują na odmiany klubowe, jako odpowiedź na problem nadpodaży jabłek. 

Jak wskazuje Woszczyk, aby uzyskać licencję na najlepsze odmiany klubowe należy zagwarantować silne partnerstwo oparte na zaufaniu, wybrać do niego tylko najlepsze gospodarstwa i sadowników, którzy po prostu potrafią robić dobre jabłka, należy ujednolicić technologię uprawy i uszczelnić system zarządzania jakością, żeby dysponować jednolitym towarem. 

Czytaj także: Polskie jabłka klubowe – pierwsze już pojawiły się na rynku

polskiesadownictwo.pl/fot.pixabay.pl

swiatrolnika.info 2023