O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

09-11-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Byk zaatakował i wręcz zmiażdżył rolnika podczas próby załadunku

Byk

W sobotę na farmie w Brandenburgii doszło do poważnego wypadku. Byk zaatakował rolnika, śmiertelnie go raniąc podczas próby załadunku

Jak poinformowała policja do poważnego wypadku na farmie w Neuruppin w powiecie Ostprignitz-Ruppin w Brandenburgii.

Rozwścieczony byk zmiażdżył rolnika w Brandenburgii

46-letni rolnik chciał załadować byka doceny byków 1 pojazdu. Został przyciśnięty przez zwierzę do poręczy i śmiertelnie ranny.

Rzecznik policji poinformował, że mężczyzna został przyciśnięty do kraty w sobotę w porze lunchu, gdy byk był ładowany na transporter. Rolnik doznał tak rozległych obrażeń, które doprowadziły do jego zgony. Według policji próby resuscytacji zainicjowane na miejscu zakończyły się niepowodzeniem.

Obchodzenie się z bydłem niesie ze sobą wielkie niebezpieczeństwa, o czym wielokrotnie świadczą poważne wypadki.

Przypomnijmy, że w połowie września miał miejsce inny tragiczny wypadek.

59-letni rolnik wraz z dwoma pomocnikami chciał sprowadzić byka z wybiegu. Zwierzę miało zostać przewiezione do pobliskiego rzeźnika. W zasadzie rolnik zrobił wszystko dobrze, ale byk go zaatakował i poważnie zranił.

Policja i karetka szybko pojawiły się na miejscu. Jednak podczas próby reanimacji rolnika zwierzę nadal podejmowało próby ataku. Od akcji ratowniczej można było go odciągnąć tylko przy pomocy pomocnika i stawiania drążków oraz podstawieniu traktora. Ostatecznie zwierzę zostało zastrzelone przez myśliwego w obecności weterynarza.

Czytaj też: Rozjuszony byk zaatakował rolników! Jednego z nich wyrzucił w powietrze

agrarheute.com/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023