Talk icon

Informacje

24-08-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

„Borówkowy” oszust zatrzymany! Usłyszał ponad 25 zarzutów

oszust

Dzielnicowi z tomaszowskiej komendy dotarli do 36-letniego obywatela Łotwy. Oszust na portalu ogłoszeniowym skupował borówkę, nie płacąc za owoce.

Mężczyzna kupił 10 ton borówki, oszukując 4 osoby na łączną kwotę ponad 100 tys. zł. W tej sprawie usłyszał 25 zarzutów i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Cały przestępczy proceder trwał od lipca tego roku.

Oszust usłyszał zarzuty

Z ustaleń tomaszowskich policjantów wynika, że 36-letni obywatel Łotwy za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego OLX skupował borówkę amerykańską. Sprzedaż zaoferowały cztery osoby: troje mieszkańców powiatu tomaszowskiego i mieszkaniec  powiatu jarosławskiego w województwie podkarpackim.

Część z tych osób sama dostarczała 36-latkowi borówkę do skupu, a po część owoców mężczyzna sam się „fatygował”. Za każdym razem deklarował sprzedawcom zapłatę za owoce w późniejszym terminie, jednak pieniądze nigdy do nich nie dotarły. W konsekwencji mężczyzna kupił blisko 10 ton owoców o łącznej wartości około 110 tys. zł.

Kiedy jedna z pokrzywdzonych zdecydowała się zgłosić ten fakt na policję, oszust jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez tomaszowskich dzielnicowych. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy sprawca został ujęty na gorącym uczynku, kiedy próbował dokonać kolejnej transakcji.

Na tym etapie postępowania mężczyzna usłyszał już 25 zarzutów, a sąd zastosował wobec niego karę aresztu na okres trzech miesięcy. W przeszłości mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa. Prowadzona przez tomaszowskich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają pokrzywdzonych na terenie kraju, którzy padli ofiarą nieuczciwego 36-latka.

Oszust

Czytaj również: Wypadek w miejscowości Olszówka. Nie żyje przejechany 68–latek

Lubelska.policja.gov.pl fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022