O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

01-03-2022

Autor: Karol Pepliński

ARiMR: 2 tys. wniosków na wsparcie dla producentów loch i prosiąt

wsparcie dla producentów loch

W trwającym od 15 lutego br. naborze złożono blisko 2 tys. wniosków na wsparcie dla producentów loch i prosiąt, na łączną kwotę prawie 74 mln zł.

,,Połowa wniosków pochodzi od rolników z woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Wnioski o pomoc będą przyjmowane do 29 kwietnia” – poinformowała we wtorek ARiMR.

Dla kogo wsparcie dla producentów loch i prosiąt

Wsparcie dla producentów loch i prosiąt przysługuje właścicielom mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw, którzy na dzień 15 listopada 2021 r. prowadzili gospodarstwo, w którym utrzymywano świnie i w okresie od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. urodziło się lub urodzi w nim co najmniej 10 prosiąt. Oznakowanie tych zwierząt musi być zgłoszone do ARiMR do 15 kwietnia 2022 r.

Wysokość wsparcia wynosi 1000 zł za każde 10 prosiąt – jednak nie więcej niż 500 tys. zł dla jednego producenta trzody chlewnej. Może on złożyć więcej niż jeden wniosek dotyczący świń urodzonych od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r., przy czym o pomoc do danej sztuki można się ubiegać tylko jeden raz.

Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR. Dokumenty można złożyć osobiście, przesłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub nadać przesyłką rejestrowaną w placówce Poczty Polskiej. O dotrzymaniu terminu decyduje data wpływu do placówki Agencji.

Czytaj też: Dopłaty do loch nadal budzą wątpliwości polskich hodowców

PAP/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2023