Talk icon

Informacje

20-09-2022

Autor: Karol Pepliński

Antyrządowe protesty rolników sparaliżowały stolicę Mołdawii

protesty rolników

Protesty rolników przeciwko polityce rządu Mołdawii doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego stolicy kraju oraz w 20 jego rejonach.

Jak poinformowało Radio Kiszyniów, manifestacje rolników zbiegły się w czasie z trwającym w stolicy Mołdawii antyrządowym protestem opozycyjnej partii Sor. Wśród żądań protestujących jest m.in. szybka wypłata środków dla gospodarstw poszkodowanych przez suszę oraz odroczenie płatności należnych wierzycielom ze strony zadłużonych rolników bez naliczania kar.

Protest rolników w Mołdawii

Od rana duże utrudnienia w ruchu pojazdów występują zarówno w centrum Kiszyniowa, jak i na drogach dojazdowych do tego miasta. Spowodowany przez protesty rolników chaos komunikacyjny występuje w 20. spośród 32. rejonów, na które podzielona jest Mołdawia.

Rozgłośnia cytująca organizatorów strajku, podczas którego manifestanci wykorzystali do blokad traktory i sprzęt rolniczy, nazwali wtorkowe wydarzenie “gospodarczym protestem ostrzegawczym”. Zarzucili gabinetowi Gavrility ignorowanie postulatów środowisk rolniczych.

Wśród żądań protestujących jest m.in. szybka wypłata środków dla gospodarstw poszkodowanych przez suszę oraz odroczenie płatności należnych wierzycielom ze strony zadłużonych rolników bez naliczania kar.

protesty rolników

Czytaj też: Protesty rolników: Policja strzelała do rolników w Holandii. NAGRANIE WIDEO

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023