Talk icon

Informacje

08-02-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Abrafrigo chce natychmiastowego zaszczepienia pracowników rzeźni

Abrafrigo

Brazylijskie lobby mięsne Abrafrigo złożyło pismo do ministrów zdrowia i rolnictwa , w którym domaga się umieszczenia pracowników rzeźni na listach priorytetowych w celu natychmiastowego szczepienia przeciwko koronawirusowi. Ich zdaniem pracownicy rzeźni należą do „najbardziej narażonych” na zarażenie koronawirusem. Dlatego też to właśnie pracownicy rzeźni powinni być szczepieni jako jedni z pierwszych w kolejności. Taka decyzja ma przynieść korzyści nie tylko dla zdrowia pracowników, ale również dla brazylijskiej gospodarki.

Abrafrigo chce szybszych szczepień dla pracowników rzeźni

Brazylijskie lobby mięsne Abrafrigo domaga się umieszczenia pracowników rzeźni na listach priorytetowych w celu natychmiastowego szczepienia przeciwko koronawirusowi. Abrafrigo zapowiedziało, że złożył taką prośbę w pismach skierowanych do ministrów zdrowia i rolnictwa. Żadne ministerstwo nie skomentowało jeszcze petycji.

Intensywność pracy w pomieszczeniach i klimatyzacji wymaga podjęcia działań przez ministerstwa i rządowe departamenty zdrowia w celu natychmiastowego zaszczepienia siły roboczej w branży.

– powiedział Abrafrigo.

Szacuje się, że posunięcie to może przynieść korzyści około 2 milionom ludzi, którzy pracują bezpośrednio w brazylijskich fabrykach wołowiny, drobiu i wieprzowiny.

Sławomir Mentzen (Konfederacja) broni hodowców norek: Rząd przyjął sowiecką metodę stalinowskiego prokuratora

Abrafrigo uważa, że pracownicy rzeźni należą do ,,najbardziej narażonych”

Abrafrigo zauważyło, że pracownicy rzeźni należą doAbrafrigo „najbardziej narażonych” na zarażenie koronawirusem. Dlatego też ich zdaniem to właśnie pracownicy rzeźni powinni być szczepieni jako jedni z pierwszych w kolejności. Taka decyzja ma przynieść korzyści nie tylko dla zdrowia pracowników, ale również dla brazylijskiej gospodarki.

W ubiegłym roku kryzys związany z koronawirusem spowodował poważne szkody w brazylijskich zakładach mięsnych, z których część wstrzymała produkcję podczas kontroli pracowników, a także spowodował zakazy handlu ze strony wiodącego importera brazylijskiego mięsa, Chin.

Pomimo zakłóceń brazylijscy dostawcy mięsa w dalszym ciągu sprzedawali duże ilości mięsa, zarówno w kraju, jak i na całym świecie, dzięki czemu kraj pozostał jednym z czołowych światowych dostawców mięsa.

Brazylijski eksport mięsa w zeszłym roku wyniósł 17 miliardów dolarów. Mięso jest drugim co do wielkości towarem eksportowym w Brazylii, a soja jest pierwszym, ze sprzedażą 28,5 miliarda dolarów w 2020 roku, według danych rządowych.

meatinfo.ru/fot.freepik/fot.pxhere

swiatrolnika.info 2022