PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Trzoda chlewna / Przywłaszczyli świnie, teraz grozi im długa odsiadka

Przywłaszczyli świnie, teraz grozi im długa odsiadka

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-01-22 17:36:13
Przywłaszczyli świnie

Na dwa lata więzienia skazał Sąd Okręgowy w Opolu Mariana C. i jego córkę Urszulę, których oskarżono o przywłaszczenie 884 tuczników rasy duńskiej. Dodatkowo podsądni mają zwrócić poszkodowanemu 525 tys. złotych. Wyrok nie jest prawomocny. Przywłaszczyli świnie, ale nie poczuwają się do odpowiedzialności. Nie przyznali się do zarzucanej im winy.

Przywłaszczyli świnie, ale się nie przyznają

Marian C. prowadził gospodarstwo rolne pod Otmuchowem. Dwa lata temu przyjął od przedsiębiorcy do odchowania ponad trzy tysiące prosiąt. Kiedy właściciel zwierząt przyjechał po pewnym czasie po swoje tuczniki, okazało się, że brakuje prawie dziewięciuset świń.wydajnosc paszy swinie

Przed sądem, oskarżony i pomagająca mu w prowadzeniu gospodarstwa córka nie przyznali się do winy. Nie potrafili także wyjaśnić, gdzie się podziały brakujące zwierzęta. W trakcie śledztwa twierdził, że być może kilkaset tuczników uciekło do lasu, lub wyzdychało.

Sąd uznał oskarżonych za winnych zarzucanego im przestępstwa i wymierzył za to karę dwóch lat więzienia. Dodatkowo podsądni zostali zobowiązani do zapłacenia pokrzywdzonemu przedsiębiorcy 525 tysięcy złotych tytułem odszkodowania. Wobec obojga oskarżonych sąd orzekł także czteroletni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu tuczu usługowego trzody chlewnej. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj także: Konopie siewne tematem posiedzenia Podkomisji ds. biogospodarki i innowacyjności w rolnictwie

PAP/fot. pixabay

 


Autor: Michał Rybka

USDA: Unijny eksport wieprzowiny będzie największym na świecie


Autor: Świat Rolnika

POLPIG: Nie karzmy rolników, którzy walczą z ASF


Autor: Świat Rolnika

Łupież różowy – niegroźna choroba występująca u świń


BULT SMOGOWICZE