PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Trzoda chlewna / Produkcja wieprzowiny w Chinach spadła nieznacznie o 3,3%

Produkcja wieprzowiny w Chinach spadła nieznacznie o 3,3%

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-01-21 21:00:00
Produkcja wieprzowiny

Oficjalne dane Narodowego Urzędu Statystycznego Chin pokazują, że produkcja wieprzowiny w Chinach nieznacznie spadła w 2020 roku. Jednak spadek w branży stopniowo zwalnia, a produkcja prawdopodobnie wzrośnie w przyszłym roku. Oczekuje się, że produkcja w Chinach całkowicie się poprawi w pierwszej połowie 2021 roku.

Produkcja wieprzowiny w Chinach nieznacznie spadła

W ubiegłym roku w Chinach poddano ubojowi 527 040 000 świń, co oznacza spadek o 3,2% w porównaniu z 2019 r. Jednak w ostatnim kwartale 2020 roku produkcja wieprzowiny znacznie wzrosła, do 13 mln ton, czyli o 21% więcej niż w tym samym kwartale 2019 roku, kiedy wyprodukowano 10740 tys. Ton wieprzowiny. Wskazuje to na szybkie ożywienie w branży.

Całkowita produkcja wieprzowiny w Chinach w 2020 r. spadła o 3,3% w porównaniu z rokiem poprzednim do 41 130 000 ton. W 2019 roku produkcja spadła aż o 21%.

Liczba świń w kraju pod koniec grudnia wzrosła do 406,5 mln sztuk. Jest to znaczący wzrost, ponieważ pod koniec trzeciego kwartału w Chinach było 370 390 000 świń. Sytuacja w Chinach rozwinęła się w związku z ożywieniem inwestycji w przemyśle trzody chlewnej.

Ceny mięsa drobiowego w Indiach spadły o 50 proc.

Produkcja wieprzowiny w Chinach w pełni ożywi się w pierwszej połowie przyszłego roku

Oczekuje się, że produkcja wieprzowiny Produkcja wieprzowiny w Chinach całkowicie się poprawi w pierwszej połowie 2021 roku

– poinformowało chińskie ministerstwo rolnictwa .

Ministerstwo poinformowało, że pod koniec listopada liczba żywych świń i macior hodowlanych osiągnęła ponad 90 procent poziomów obserwowanych w normalnych latach. Według ministerstwa pod koniec roku liczba nowonarodzonych prosiąt w gospodarstwach liczących ponad 500 sztuk świń osiągnęła ponad 31 milionów, co stanowi wzrost o 94,1 procenta w porównaniu z początkiem roku.

Oczekuje się, że produkcja wieprzowiny w Chinach wzrośnie o 30 procent rok do roku w nadchodzące święta Nowego Roku i Święta Wiosny, co sprawi, że ogólna cena będzie niższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku

– powiedział Wei Hongyang, urzędnik ministerstwa.

Chiny od początku 2020 roku podejmują działania mające na celu zwiększenie podaży, w tym uwalniają rezerwy mrożonej wieprzowiny i zwiększają import.

Aby złagodzić skutki nowej epidemii koronawirusa, Chiny zwiększyły wsparcie finansowe, takie jak dotacje i pożyczki dla głównych regionów w których odbywa się produkcja wieprzowiny, aby ją pobudzić i zachęcić do inwestycji.

meatinfo.ru/fot.pixabay


Autor: Michał Rybka

USDA: Unijny eksport wieprzowiny będzie największym na świecie


Autor: Świat Rolnika

POLPIG: Nie karzmy rolników, którzy walczą z ASF


Autor: Świat Rolnika

Łupież różowy – niegroźna choroba występująca u świń


BULT SMOGOWICZE