PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Hodowla innych zwierząt / Australijskie mięso kóz przeżywa prawdziwy rozkwit w tym sezonie

Australijskie mięso kóz przeżywa prawdziwy rozkwit w tym sezonie

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-08 10:00:00
mięso kóz

W Australii mięso kóz zyskuje znakomite wyniki. Produkcja i eksport tego mięsa osiąga w tym kraju maksimum. 

Australia jest niewielkim globalnym producentem mięsa koziego, ale wyróżnia się jako największy eksporter na świecie. Utrzymujące się korzystne warunki w tym kraju od 2020 r. zaowocowały zwiększeniem liczebności stada kóz, co skutkuje zwiększoną produktywnością. W 2021 r. ustał również trend spadkowy uboju obserwowany od 2015 r. 

Prawdziwe boom na mięso kóz z Australii 

Pomimo zakłóceń w kanałach marketingu i sprzedaży spowodowanych pandemią, popyt na australijskie mięso kozie na rynkach międzynarodowych pozostaje silny, co prowadzi do rekordowo wysokich rocznych jednostkowych cen eksportowych. Trwa prawdziwe boom na mięso kóz z Australii. Wzrost produkcji odzwierciedla wzrost liczby zwierząt, a także zwierząt cięższych, co prowadzi do wzrostu masy tuszy.

Ranking pięciu największych rynków eksportowych Australii zmienił się w ciągu ostatniego roku. Stany Zjednoczone pozostają najważniejszym rynkiem dla australijskiego mięsa koziego. Korea Południowa po raz pierwszy wyprzedziła Tajwan, stając się drugim co do wielkości kierunkiem w Australii. Kanada, Trynidad i Tobago zamykają pierwszą piątkę.

Chociaż Australia jest eksporterem netto mięsa koziego, obliczenia MLA pokazują, że rynek krajowy jest jednym z pięciu największych rynków konsumenckich dla australijskiego mięsa koziego. Chociaż świadomość korzyści płynących z mięsa koziego jest nadal stosunkowo niska, a ograniczona dostępność w handlu detalicznym i gastronomii ogranicza wielkość rynku, niektóre segmenty konsumentów napędzają konsumpcję.

mięso kóz Australia

Ameryka Północna i Korea Południowa to najwięksi odbiorcy

Australijskie mięso kóz trafia głównie do Ameryki Północnej i Korei Południowej. Ameryka Północna od dawna jest największym rynkiem dla australijskiego mięsa koziego. Stany Zjednoczone są zdecydowanie największym partnerem handlowym, a Kanada jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków. Mięso kóz jest białkiem niszowym, o którym wielu konsumentów ma niewielką świadomość, ale duże społeczności o różnym pochodzeniu etnicznym napędzają popyt.

Rekordowo wysoki import mięsa koziego do Korei w 2021 r. sprawił, że stała się ona drugim co do wielkości kierunkiem eksportu do Australii. Wzrost liczby pracowników zagranicznych jedzących mięso kozie oraz wzrost produkcji leków z ekstraktów kozich były kluczowymi czynnikami wzrostu popytu na import w Korei w ostatnich latach.

Sprawdź także: Koza – wszystkożerny ssak. Czym ją karmić, by hodowla efektywna?

meatinfo.ru/fot.pixabay.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

Coraz więcej pszczół w Polsce. Pszczelarstwo może liczyć na pomoc


Autor: Świat Rolnika

Zima czy wiosna? Kiedy powinno się przeprowadzać krycie klaczy?


Autor: Polska Agencja Prasowa

Samorząd wielkopolski przekaże 2 mln zł na zakup pokarmu dla pszczół


BULT SMOGOWICZE