PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla /Hodowcy bydła odznaczyli ministra rolnictwa

Hodowcy bydła odznaczyli ministra rolnictwa

Autor: Świat Rolnika 2016-11-21 13:43:15
Hodowcy bydła odznaczyli ministra rolnictwa

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel został odznaczony Złotą Honorową Odznaką Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Krzysztof Jurgiel uczestniczył w Podlaskim Forum Bydła, które w dniach 19-20 listopada odbyło się w Piątnicy. Podczas uroczystości minister rolnictwa odebrał Złotą Honorową Odznakę Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka z rąk Leszka Hądzlika, prezydenta PFHBiPM, jego zastępców: Krzysztofa Banacha i Sylwestra Mierzejewskiego oraz Stanisława Kautza, dyrektora Polskiej Federacji.


Podlaskie Forum Bydła zgromadziło w jednym miejscu osoby związane z zarówno z pracą hodowlaną, mleczarstwem, jak i badaniami naukowymi. Stało się ono miejscem dyskusji nad przyszłością hodowli bydła mlecznego w Polsce.


Zarząd PFHBiPM ustanowił uchwałą z 2008 r. Złotą Honorową Odznakę Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Odznakę przyznaje się osobom fizycznym lub prawnym, które przyczyniły się do rozwoju Federacji oraz polskiej hodowli bydła mlecznego i oceny bydła mlecznego. Podstawowym kryterium oceny kandydatów jest działalność zawodowa i aktywność społeczna w zakresie hodowli bydła i produkcji mleka.

 

minrol.gov.pl/AZK/Fot. minrol.gov.p