PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Rynek brojlerów: średnie ceny na rynku amerykańskim wzrosły

Rynek brojlerów: średnie ceny na rynku amerykańskim wzrosły

Autor: Emilia Gromczak 2022-01-12 17:15:00
Rynek brojlerów

Jak wskazują eksperci, rynek brojlerów w USA w styczniu wykazał trendy wzrostowe. Spowolnienie wzrostu cen brojlerów spowodowało wzrost ich sprzedaży o 0,6%.

Średnie ceny brojlerów na rynku amerykańskim na dzień 7 stycznia 2022 r. wykazywały pozytywny trend. Cena wzrosła o 0,5% w ciągu tygodnia. Z kolei spowolnienie wzrostu cen brojlerów spowodowało wzrost sprzedaży brojlerów o 0,6%W ciągu jedenastu miesięcy 2021 r. eksport brojlerów z USA jest na takim samym poziomie, jak w 2020 r.

Rynek brojlerów w USA

Jak wskazują eksperci, rynek brojlerów w USA w styczniu wykazał trendy wzrostowe. Cena wzrosła o 0,5% w ciągu tygodnia. Z kolei spowolnienie wzrostu cen brojlerów spowodowało wzrost ich sprzedaży o 0,6%.rynek brojlerów USA

USDA NASS opublikował raport dotyczący mięsa w chłodniach w listopadzie 2021 r. Całkowity wolumen przechowywanych w chłodniach stad kurcząt okazał się znacznie mniejszy niż przed rokiem, podczas gdy w trzech kategoriach zapasy spadły o prawie jedną trzecią w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Amerykanie maja jednak problemy z rynkiem trzody chlewnej. Według danych USDA na dzień 7 stycznia 2022 r. średni koszt tusz wieprzowych na rynku amerykańskim spadł w ciągu tygodnia o 5,57 USD. Jak poinformował Doug Houghton, analityk techniczny w Brock Capital Management, na podstawie danych inwentaryzacyjnych spodziewamy się zmniejszenia podaży świń, co wywiera presję na rynek. 

Eksport brojlerów na podobnym poziomie

Jeśli chodzi o eksport, to amerykański rynek brojlerów nie ma na co narzekać. Eksport w listopadzie 2021 r. wyniósł 618,8 mln funtów, czyli o 4,4% mniej niż w poprzednim roku, głównie ze względu na 12,3% spadek dostaw do Meksyku. Jednak w ciągu jedenastu miesięcy 2021 r. eksport brojlerów z USA był na podobnym poziomie, jak w 2020 r. Spadł zaledwie o 0,1% do nieco ponad 6,7 mld GBP. 

Przeczytaj również: Brojler – jaki sposób chowu najbardziej ekonomiczny?

meatinfo.ru/fot.pixabay.com