PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Ptasia grypa w Izraelu. Znaleziono ok. 5 tys. martwych żurawi

Ptasia grypa w Izraelu. Znaleziono ok. 5 tys. martwych żurawi

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-27 13:30:00
Ptasia grypa

Portal Times of Israel podaje, że ptasia grypa w północnym Izraelu zbiera obfite żniwo. W rezerwacie przyrody Emek ha-Chula stwierdzono śmierć 5 tys. żurawi

Obecnie w północnej części kraju trwa epidemia ptasiej grypy, która doprowadziła do wybicia w hodowlach ponad pół miliona kurczaków i indyków. Według Zarządu Ochrony Przyrody i Parków Narodowych Izraela (INPA), wirus ptasiej grypy został zawleczony do rezerwatu przez jednego z tamtejszych pracowników. Z informacji rzeczniczki parku narodowego wynika, że jest to największa dotychczas epidemia wirusa H5N1 wśród dzikiego ptactwa w tym rezerwacie.

Ptasia grypa powoduje zamykanie rezerwatów przyrody

Rezerwat przyrody Emek ha-Chula pozostanie zamknięty dla zwiedzających do 1 stycznia.ptasiagrypa2 27.12

W niedzielę podczas objazdu terenu kierownictwo parku narodowego wraz z minister ochrony środowiska Izraela Tamar Zandberg natknęło się też na 250 martwych żurawi w Dolinie Chula poza obszarem rezerwatu. 30 martwych ptaków tego gatunku znaleziono też m.in. w Dolinie Jezreel. Także w Europie ptasia grypa przybiera na sile.

Rejon jeziora Chula jest dwa razy do roku miejscem migracji tysięcy dzikich ptaków w Izraelu – przypomina Times of Israel.

Czytaj także: Ptasia grypa wykryta na fermie drobiu w północnej Holandii

źródła:PAP/fot.pexels.com