PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Brytyjski drób otrzymał zielone światło by trafić na japoński rynek

Brytyjski drób otrzymał zielone światło by trafić na japoński rynek

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-06-25 11:12:08
Brytyjski drób

Eksporterzy z Wielkiej Brytanii uzyskali zezwolenie by eksportować świeży brytyjski drób oraz gotowe produkty drobiowe na rynek japoński. Zdaniem branży stanowi to ogromny sukces i stwarza duże możliwości zwiększenia przychodów ze sprzedaży zagranicznej.

Brytyjski drób zacznie trafiać na japoński rynek

Z uwagi na rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa żywności jakie są wymagane przez japońskie służby kontrolne otwarcie tego rynku jest wyrazem uznania jaki spełnia brytyjski drób pod względem standardów produkcji.

Japończycy są bardzo wymagającym rynkiem i jednocześnie największym importerem mięsa drobiowego na świecie. Analizy tego rynku przewidują także dalszy potencjał do wzrostu spożycia drobiu w tym regionie świata. Przedstawiciele brytyjskiego rządu oświadczyli, że prace administracji koncentrują się na negocjacjach handlowych w celu pozyskania nowych klientów na całym świecie dla przedsiębiorstw rolno – spożywczych.

Wartość umowy została oszacowana przez branżę na 13 milionów funtów (18,3 milionów dolarów) rocznie. Dwustronne negocjacje zmierzające do otwarcia japońskiego rynku trwały blisko cztery lata. Mięso drobiowego z Wielkiej Brytanii będzie po raz pierwszy eksportowane do Japonii (trzeciej, co do wielkości gospodarki na świecie). Porozumienie w sprawie wywozu drobiu opiera się na dotychczasowej umowie handlowej zawartej między Japonią a Wielką Brytanią.

Czytaj też: Brazylijski drób w RPA – bunt miejscowych hodowców

Brytyjski drób podążył drogą wieprzowiny, wołowiny i jagnięciny w dotarciu do japońskiego rynku zbytu

Do tej pory w ramach dwustronnej umowyBrytyjski drob 02 możliwy był eksport wieprzowiny, wołowiny i jagnięciny. Dzięki umowie brytyjscy eksporterzy mogą skorzystać z niższych stawek celnych na mrożone kawałki kurczaka ze średnio 10 procent do zerowych poziomów na przestrzeni kilku lat.

W październiku 2020 roku Wielka Brytania i Japonia podpisały kompleksową umowę o partnerstwie gospodarczym (CEPA). Porozumienie daje brytyjskim firmom możliwość korzystania z bezcłowego handlu na 99 procent eksportowanych towarów przez Brytyjczyków po upływie kilku lat.

Wielka Brytania już jako niezależny kraj planuje zwiększać zasięg eksportu brytyjskich produktów za pomocą programu działań promocyjnych w handlu, tak zwanej kampanii „Open doors”.

kipdip.org.pl/fot.Pixabay


Autor: Świat Rolnika

Przez HPAI Bośnia i Hercegowina nałożyła restrykcje na 2 województwa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Producenci drobiu i warzyw apelują o zapewnienie dostępu do opału


Autor: Emilia Gromczak

Gęś domowa jest mało wymagająca w hodowli i odporna na choroby


BULT SMOGOWICZE