PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Amerykańskie jaja z fasoli podbijają Koree Południową. To prawdziwy HIT!

Amerykańskie jaja z fasoli podbijają Koree Południową. To prawdziwy HIT!

Autor: Emilia Gromczak 2021-09-02 23:00:00
Amerykanskie jaja

Amerykańskie jaja to roślinny zawrót głowy w Korei Południowej. Firma Eat Just produkuje roślinne zamienniki tradycyjnych jaj konsumpcyjnych i sprzedaje je pod marką Just Egg. Jak informuje KIPDiP Amerykanie próbują wykorzystać problemy Koreańczyków z niedoborem jaj z powodu grypy ptaków i uzupełnić podaż na azjatyckim rynku właśnie wegańskimi zamiennikami jaj z fasoli mung. 

Roślinne jaja podbijają Koree Południowąamerykanskie jaja fasola mung

Amerykańskie jaja z fasoli mung podbijają koreański rynek. Amerykanie chcą wykorzystać problemy Koreańczyków z niedoborem jaj z powodu grypy ptaków i uzupełnić podaż na azjatyckim rynku właśnie wegańskimi zamiennikami. Grypa ptaków sezonie 2020/21 spowodowała w Korei Południowej ogromne straty w przemyśle drobiarskim. Z tego względu na rynku wewnętrznym zaczęło brakować jaj, a ich ceny rosły do niespotykanych dotąd poziomów. Koreański rząd, aby opanować sytuację podażowo – cenową od stycznia 2021 r. zezwala na import dużych ilości jaj w skorupkach i przetworów bez ceł. Z kolei w czerwcu tamtejszy rząd przedłużył do końca roku czasowe zniesienie ceł na jaja i produkty jajeczne pochodzące z importu. Amerykańskie jaja to teraz prawdziwy hit również w Korei Południowej. 

Amerykańskie jaja od Eat Just 

Eat Just to amerykański startup, który sprzedaje wegańskie jaja z fasoli mung pod nazwą Just Egg. Ekspansja w Korei jest możliwa dzięki umowie o partnerstwie strategicznym z SPC Samlip – wiodącą firmą spożywczą w Korei Południowej. Just Egg rozpoczyna działalność w tym regionie wprowadzając substytuty jaj do gastronomii poprzez zawiązanie partnerstwa dystrybucyjnego  z sieciami piekarniczymi Paris Baguette i Paris Croissant. W opinii firmy Eat Just, są to pierwsze tego rodzaju produkty wprowadzone na rynek koreański.

Just Egg wystartował także w Chinach na początku 2019 r. Czyni go to pierwszym amerykańskim startupem technologii żywności, który wszedł do Chin kontynentalnych. Z ostatnich ciekawych kroków poczynionych przez Eat Just było podpisanie kontraktu z największą w Chinach siecią fast food – Dicos. Przedsiębiorstwo to ma w Chinach ponad 500 restauracji. Dicos oferuje w swoim menu jedzenie wzorowane na tym, które sprzedawane jest w fast - foodach w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie. Umowa z JUST Egg ma w pierwszej fazie zastąpić jaja kurze roślinnymi zamiennikami jaj jedynie w restauracjach zlokalizowanych w największych chińskich miastach. Firma Eat Just poinformowała w 2020 r. także o planach budowy zakładu produkcji białka roślinnego w  Singapurze w celu obsługi rynku azjatyckiego.

Sprawdź także: Just Egg: amerykańskie roślinne jajka chcą podbić Europę

kipdip.pl/fot.pixabay.com

 


Autor: Emilia Gromczak

Gęś domowa jest mało wymagająca w hodowli i odporna na choroby


Autor: Emilia Gromczak

Czubatka polska ma półkolisty czub i częściowo zasłonięte oczy


Autor: Michał Rybka

Spór o ceny. Producenci jaj w Wielkiej Brytanii mają nowego wroga


BULT SMOGOWICZE