PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / XVIII Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

XVIII Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Autor: Monika Faber 2021-09-07 21:29:10
Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Już 8 września w Białymstoku zaczyna się Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Ponad 220 uczestników z 17 krajów, kilkunastu najwyższej klasy panelistów, dwóch ministrów rolnictwa z Polski i Litwy, jeden komisarz do spraw Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz mleko w roli głównej. Tak zapowiada się największa w Europie konferencja sektora mleczarskiego – 18 Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które po raz pierwszy odbywać się będzie w Białymstoku.

XVIII Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Po rocznej przerwie spowodowanej COVID, światowy sektor mleczarski spotka się, by dyskutować na temat szans i zagrożeń jakie niesie Brexit, Nowa Polityka Rolna oraz Europejski Zielony Ład.

Białystok, stolica najbardziej mlecznego regionu w Polsce, będzie gościł największe polskie i światowe osobowości z sektora mleczarskiego. Podczas dwóch dni obrad 8-9 września będziemy rozmawiać o tym, jak bardzo zmieni się w najbliższych latach rynek mleka i produktów mlecznych – mówi Agnieszka Maliszewska, organizatorka Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.mleko w proszku problemy 34

Cieszę się, że dzięki przychylności Marszałka Województwa Podlaskiego możemy pokazać „mleczarskiemu” światu piękne Podlasie i jego mleczne walory – dodaje.

Kształt konferencji

Konferencja ma charakter prezentacji połączonych z panelami dyskusyjnymi, które są doskonałą okazja do wymiany poglądów na tematy dziś najistotniejsze dla światowego sektora mleczarskiego. Polska, jako jeden z europejskich liderów produkcji i przetwórstwa mleka, wnosi ogromny wkład w kształtowanie tej światowej polityki.

Czytaj także: Krowy mleczne – najpopularniejsze rasy w Polsce i na świecie

W konferencji uczestniczyć będą min. Ranom Armengol – prezydent COGECA (największej organizacji w UE zrzeszającej spółdzielnie), Pekka Pesonen – sekretarz generalny Copa Cogeca, Alexander Anton – sekretarz generalny EDA, Jerzy Plewa – były dyrektor generalny DG Agri. Szefowie największych europejskich organizacji i związków przetwórców i producentów mleka, ale też radcowie rolni np. USA, Francji, Niemiec, Holandii i wielu innych krajów. Swój udział zapowiedziała mi.n nowa Ambasador Nowej Zelandii w Polsce oraz przedstawiciele największej światowej firmy mleczarskiej Fonterra z Nowej Zelandii.

Wśród gości są też wiceministrowie rolnictwa Polski i Litwy, posłowie, eurodeputowani i wiele innych znakomitych gości. Dyskusja o mleczarstwie nie może odbyć się bez udziału największych polskich i europejskich zakładów i spółdzielni mleczarskich.

Forum rozpocznie się 8 września 2021 o godz. 12 w sali konferencyjnej Hotelu Gołębiewski.

Tradycją Forum stało się, że kończy się ono uroczystą galą, podczas której ogłaszane są wyniki rankingu spółdzielni i zakładów mleczarskich. Tegoroczna gala odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.


Koktajle OSM Piątnica to najbardziej innowacyjne produkty mleczne w UE

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-29 23:00:00

Stres cieplny – jak zapobiegać i łagodzić jego skutki? 

Autor: Tomasz Racki 2022-06-23 20:00:00

Duńskie mleczarnie zwiększyły eksport serów na odległe rynki

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-21 22:00:00

BULT SMOGOWICZE