PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / UNIFORM-Agri – profesjonalne oprogramowanie dla hodowców bydła mlecznego

UNIFORM-Agri – profesjonalne oprogramowanie dla hodowców bydła mlecznego

Autor: Świat Rolnika 2022-05-10 01:00:00
UNIFORM-Agri

UNIFORM-Agri, to zarówno producent programu o tej nazwie, jak i holenderska firma współpracująca z hodowcami od 30 lat. Z programu korzysta 10 tys. hodowców.

Doświadczenie, rolnicza pasja, szeroka wiedza i kooperacja z rolnikami doprowadziła do powstania programu UNIFORM. Sam program przeznaczony jest dla rolników wyspecjalizowanych w prowadzeniu hodowli bydła mlecznego, kóz oraz bydła mięsnego. Nowoczesny program ułatwia pracę rolnika i pomaga w sterowaniu stadem. Prosty moduł programu przekłada się na jego łatwe korzystanie. 

Korzyści dla hodowcy płynące z korzystania z aplikacji

Dzięki UNIFORM-Agri hodowcy bydła mlecznego mogą liczyć na szybkie i konkretne raportowanie. Aplikacja posiada wiele interface’ów z różnymi urządzeniami, jak hala udojowa, system wykrywania rui, wagi i wozy paszowe. 

W aplikacji są zapisywane dane, których czasami nie sposób zapamiętać. Innymi słowy, aplikacja dostarcza dane dotyczące produkcji mleka, płodności, zdrowotności oraz liczebności stada. Ponadto UNIFORM pomaga hodowcy w zaplanowaniu działań dotyczących badania cielności po inseminacji, szczepień czy zasuszeń. Oprócz powyższych zalet program oferuje pomoc przy prowadzeniu magazynu nasienia i leków stosowanych w gospodarstwie.

UNIFORM-Agri

Gdzie szukać programu UNIFORM-Agri?

Program dedykowany jest w szczególności dla komputerów stacjonarnych, jednakże holenderski produkt działa także na urządzeniach przenośnych, jak tablety, czy telefony komórkowe z systemem Android i IOS (firma Apple). Aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej, a częste aktualizacje pozwalają na usuwanie jej wadliwych części.

Choć z programu korzystają hodowcy prowadzący duże gospodarstwa, to oprogramowanie UNIFORM-Agri dedykowane jest dla każdego hodowcy, bez wyjątku i bez względu na wielkość stada. 

Czytaj także: Źródła białka dla bydła – skąd powinno pochodzić biało w paszy

źródła:cdr.gov.pl/fot.pexels


Autor: Emilia Gromczak

Spółdzielnia Mazowsze zwiększyła zysk ponad dwukrotnie


Autor: Sebastian Wroniewski

Prawidłowe postępowanie z tuszami i mięsem po uboju


Autor: Mateusz Chrząszcz

Rok, dwa, trzy? Wiek bydła, a najlepszy skład mięsa wołowego


BULT SMOGOWICZE