O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

10-11-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Fundusze Europejskie dla Rybactwa – konsultacje do 30 listopada

Fundusze Europejskie dla rybactwa

Fundusze Europejskie dla rybactwa, a dokładniej konsultacje i społeczne prognozy oddziaływania na środowisko programu o tej samej nazwie będą trwały do 30 listopada - poinformował resort rolnictwa. Prognozę sporządził Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy.

Program jest kontynuacją Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” wdrażanego w latach 2014-2020. Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa jest instrumentem wsparcia sektorów rybactwa i gospodarki morskiej w Polsce. Program ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury (EFMRA) wchodzącego w skład Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych (EFSI). Program zaprojektowany został z myślą o płynnej kontynuacji wparcia udzielanego sektorowi rybactwa w perspektywie finansowej UE 2014-2020, kiedy to środki z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego wdrażane były za pośrednictwem Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Główne cele programu „Fundusze Europejskie dla Rybactwa”

Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury, wchodzącego w skład Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych. Program ten stanowi kontynuację Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” wdrażanego w latach 2014-2020. Główne cele stawiane przed programem są następujące:

  • realizacja wspólnej polityki rybołówstwa, unijnej polityki morskiej oraz międzynarodowych zobowiązań Unii w dziedzinie zarządzania oceanami,
  • promowanie zrównoważonego rybołówstwa i ochrony żywych zasobów morza,
  • zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego dzięki dostawom produktów rybołówstwa i akwakultury,
  • przyczynianie się do rozwoju zrównoważonej niebieskiej gospodarki, oraz
  • zapewnienie zdrowego stanu, bezpieczeństwa i czystości mórz i oceanów, ochrony na nich, a także przyczynianie się do zrównoważonego zarządzania nimi.

Sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko Fundusze Europejskie dla Rybactwa 02projektowanego programu zostało zlecone Morskiemu Instytutowi Rybackiemu PIB. Przedmiotem prognozy jest ocena i analiza potencjalnych oddziaływań na środowisko projektowanego programu oraz ocena uwzględnienia w projekcie programu zagadnień ochrony środowiska.

Fundusze Europejskie dla Rybactwa – prognozy oddziaływania

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do zapoznania się z projektem prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa oraz projektem programu, które są dostępne:

W wersji elektronicznej:

  • projekt prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu [pliki do pobrania na stronie]
  • projekt programu (wraz ze strategią rozwoju akwakultury) [pliki do pobrania na stronie]
  • 2. wyłożone w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie (pok. nr 216) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 - 16.00.

Uwagi i wnioski do projektów ww. dokumentów można składać w terminie 21 dni od dnia ogłoszenia niniejszego komunikatu, tj. do dnia 30 listopada 2021 r. w następujący sposób:

  • listownie na adres Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju, ul. Wspólna 30, 00–930 Warszawa;
  • pisemnie bezpośrednio w miejscu udostępnienia dokumentów sprawy;
  • ustnie do protokołu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w budynku przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie (pokój nr 216, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 – 16.00);
  • elektronicznie na adres e-mail: kancelaria@minrol.gov.pl oraz sekretariat.DR@minrol.gov.pl w tytule należy podać: „DR: konsultacja prognozy dla programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa”
  • z wykorzystaniem formularza. [plik 6 https://www.gov.pl]

Zgłoszone uwagi i wnioski będą rozpatrywane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i przekazane do wykonawcy projektu prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu.

Uwagi i wnioski złożone po dniu 30 listopada 2021 r. będą pozostawione bez rozpatrzenia.

Czytaj również: Producenci owoców i warzyw – co zyskują dzięki Unii Europejskiej?

PAP/gov.pl/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023