PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / OZE / PZU sfinansuje rozbudowę farmy wiatrowej Potęgowo

PZU sfinansuje rozbudowę farmy wiatrowej Potęgowo

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-06-15 11:37:15
PZU

PZU dołączy do instytucji współfinansujących rozbudowę największej polskiej farmy wiatrowej Potęgowo i wyłoży 100 mln zł na ten cel. Moc farmy wzrośnie z 220 do 257 MW. Potęgowo należy do Mashav Energia – spółki kontrolowanej przez fundusz z Izraela.

PZU finansuje OZE

Ogłaszając podpisanie umowy na 100 mln zł, największy polski ubezpieczyciel podkreślił w piątek, że finansowanie OZE to element strategii ESG Grupy PZU na lata 2021-2024. Przypomniał, że zaangażował się już w dwa inne projekty wiatrowe – TFI PZU zapewniło finansowanie w kwocie 50 mln złotych dla farm wiatrowych w Grajewie i Mławie.Rekompensaty dla gmin za zmiane opodatkowania wiatrakow

„Projekt elektrowni wiatrowej Potęgowo to kolejny przykład naszego zaangażowania w transformację energetyczną polskiej gospodarki. Konsekwentnie podążamy w kierunku zrównoważonego rozwoju, (…) pracujemy nad kolejnymi projektami związanymi z aktywnością na polu energii odnawialnej – podkreśliła prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.

Farma wiatrowa Potęgowo leży w północno-zachodniej części województwa pomorskiego. Należy do Mashav Energia – spółki, kontrolowanej przez Israel Infrastructure Fund, której udziałowcami są też Helios Energy Investment, CME Holdings i Allied Infrastructure Ltd.

Uzyskane finansowanie zostanie wykorzystane na rozbudowę projektu o farmę wiatrową Wieliszewo o mocy 37,4 MW.

Czytaj także: OZE – USA najbardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestycji, Polska awansuje o 6 pozycji

PAP/fot. pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

MKiŚ: “Mój Prąd” z olbrzymim wsparciem ze środków unijnych


Autor: Świat Rolnika

Fotowoltaika na świecie: Te kraje wytwarzają najwięcej energii


Autor: Polska Agencja Prasowa

Tauron: Fotowoltaika nadal się opłaca. Nawet w net-billingu


BULT SMOGOWICZE