PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / OZE / PGE uzyskało zgodę UOKiK na zakup trzech farm wiatrowych

PGE uzyskało zgodę UOKiK na zakup trzech farm wiatrowych

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-18 20:00:00
PGE

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na nabycie trzech farm wiatrowych przez spółkę PGE Energia Odnawialna.

Informację tę przekazała spółka w komunikacie prasowym. Jak wyjaśniono, uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów było warunkiem zawieszającym transakcji. Transakcja jest elementem realizacji strategii Grupy do 2030 roku, która zakłada, że w 2030 r. będzie ona posiadać 1,7 GW mocy w lądowych farmach wiatrowych, co zostanie osiągnięte również poprzez akwizycje.

PGE uzyskał zgodę UOKiK 

"Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. informuje o powzięciu informacji o uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na nabycie przez PGE Energia Odnawialna S.A. (podmiot zależny od PGE) 100 proc. udziałów w spółce Collfield Investments sp. z.o.o., posiadającej 100 proc. udziałów w trzech spółkach celowych operujących trzema farmami wiatrowymi o łącznej mocy 84,2 MW" – napisano w komunikacie.

Jak wyjaśniono, uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów było warunkiem zawieszającym transakcji.

"Zamknięcie Transakcji ma nastąpić w terminie pięciu dni roboczych od powzięcia informacji o spełnieniu warunku zawieszającego, chyba że obie strony postanowią inaczej" – dodano.

Przypomnijmy, że grupa wybuduje na terenie powiatu zgorzeleckiego dwie farmy fotowoltaiczne o mocy jednego megawata każda.

PGE

Grupa stale zwiększa moc posiadanych farm wiatrowych

PGE informowała 1 kwietnia, że jej spółka zależna – PGE Energia Odnawialna zawarła z Vanadium Holdco Limited warunkową umowę kupna 100 proc. udziałów w Collfield Investments. Wartość transakcji ma wynieść ponad 900 mln zł.

Akwizycja trzech lądowych farm wiatrowych o mocy 84,2 MW to dla Grupy PGE wzrost mocy zainstalowanej w energetyce wiatrowej na lądzie z 688 MW do 772 MW oraz wzrost udziału w rynku z 9,6 proc do 10,8 proc. – poinformowała Grupa.

Transakcja jest elementem realizacji strategii Grupy PGE do 2030 roku, która zakłada, że w 2030 r. będzie ona posiadać 1,7 GW mocy w lądowych farmach wiatrowych, co zostanie osiągnięte również poprzez akwizycje.

Farmy będące przedmiotem akwizycji, znajdują się w trzech różnych województwach: województwie kujawsko-pomorskim (FW Radzyń o mocy 36,9 MW), województwie łódzkim (FW Ścieki o mocy 22 MW) i wielkopolskim (FW Jóźwin o mocy 25,3 MW).

Czytaj też: Tauron: Montaż turbin wiatrowych na Wysoczyźnie Elbląskiej zakończony

PAP/fot.Twitter/Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Morskie farmy wiatrowe z portem instalacyjnym na Bałtyku już za 3 lata


Autor: Polska Agencja Prasowa

Forum Wizja Rozwoju: Morskie farmy wiatrowe to tysiące miejsc pracy


Autor: Magdalena Podgórska

Branża spożywcza chce być bardziej „eko”. Idą zmiany


BULT SMOGOWICZE