PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / OZE / Oszust oferował fotowoltaikę. Ukradł prawie 660 tysięcy złotych

Oszust oferował fotowoltaikę. Ukradł prawie 660 tysięcy złotych

Autor: Kamila Ciężka 2022-05-25 16:30:00
Oszust

32-letni oszust wprowadził w błąd co najmniej 5 klientów oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych, z czego się nie wywiązał.

Ponadto przywłaszczył pieniądze na szkodę firmy, dla której wykonywał tego typu usługi. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 660 tysięcy złotych. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Oszust oszukał klientów

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy i przedstawili zarzuty oszustwa i przywłaszczenia mienia 32-letniemu jeleniogórzaninowi. Jak ustalili policjanci, oszust w okresie od 3 grudnia ubiegłego roku do lutego br. wprowadził w błąd co najmniej 5 osób z okolicznych powiatów oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Od zainteresowanych pobrał zaliczki w rożnej wysokości.

Mężczyzna z umów się nie wywiązał, a dodatkowo przywłaszczył pieniądze na szkodę firmy, z którą współpracował. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 660 tysięcy złotych. Niewykluczone, że mężczyzna oszukał więcej osób oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

oszust

Czytaj też: PGE: Powstaną dwie farmy fotowoltaiczne na Dolnym Śląsku

dolnoslaska.policja.gov.pl/fot.pixabay


Farma wiatrowa na Bałtyku coraz bliżej. Budowa ruszy za 1,5 roku

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-26 22:00:00

Kolejna farma wiatrowa zostanie wybudowana w Polsce

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-25 16:30:00

PKN Orlen aspiruje do bycia liderem na rynku biogazu

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-25 10:00:00

BULT SMOGOWICZE