PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Sylwia Spurek mieszka na osiedlu, którego budowę blokowali ekolodzy

Sylwia Spurek mieszka na osiedlu, którego budowę blokowali ekolodzy

Autor: Magdalena Podgórska 2022-07-07 09:28:00
sylwia Spurek

Europoseł Sylwia Spurek zamieszkuje jedno z warszawskich osiedli, którego powstanie chcieli zablokować ekolodzy. Informację podała „Gazeta Polska”. 

Jak informuje „GP”, chodzi o luksusowe osiedle znajdujące się w bezpośredniej bliskości Pola Mokotowskiego w Warszawie. Aktywiści oprotestowywali powstanie inwestycji, ponieważ – ich zdaniem – osiedle miało blokować przepływ powietrza pozwalający stolicy na walkę ze smogiem. 

„Kwintesencja hipokryzji”

Autor publikacji w „GP” Piotr Nisztor twierdzi, że to, co zrobiła Sylwia Spurek „to jest kwintesencja politycznej hipokryzji”. „Spurek twierdzi, że ten smog w Warszawie to gigantyczny problem, a sama świadomie lub nieświadomie zakupiła mieszkanie na osiedlu, które zablokowało jeden z tych klinów napowietrzających” – dodał Nisztor. 

Jak twierdzi autor Sylwia Spurek nie odpowiedziała na pytania, które zostały jej przesłane celem wyjaśnienia sytuacji. Dziennikarz zwrócił także uwagę na fakt, że nazwisko europoseł Spurek pojawia się „w jednym ze śledztw dotyczących współpracy z rosyjskim wywiadem”. 

„Chodzi o jednego ze współzałożycieli partii Zmiana, której twarzą był Mateusz Piskorski oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin. Okazuje się, że jego współpracownik, który przebywa w areszcie, bardzo mocno lobbował za rożnymi rozwiązaniami w Brukseli i m.in. wykorzystywał europosłów z Polski, w tym Spurek” – mówił dziennikarz cytowany przez portal TVP.INFO.

sylwia spurek

Kim jest Sylwia Spurek?

Sylwia Spurek to poznańska europoseł znana ze wspierania licznych akcji prośrodowiskowych i prozwierzęcych. Jest zwolenniczką takich inicjatyw jak Koniec Epoki Klatkowej, wprowadzenie zakazu wędkarstwa, łowiectwa, hodowli zwierząt futerkowych, wprowadzenia specjalnego podatku od mięsa i innych. Stworzyła nawet swoją wersję popularnej Piątki dla zwierząt. 

Spurek chce, aby do roku 2023 wprowadzić zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach oraz zakaz polowań i wędkarstwa. Już dwa lata później wejść w życie miałby zakaz otwierania nowych hodowli zwierząt. W roku 2030 obowiązywać miałby już prowadzenia jakichkolwiek badań z wykorzystaniem zwierząt. W roku 2040 z rolniczej mapy Europy miałyby zniknąć wszelkie hodowle zwierząt. Zmianą, która miałaby wejść w życie już dziś to zagwarantowanie zwierzętom konstytucyjnej ochrony. Wszelkie te postulaty stanowią tak zwaną nową Piątkę dla zwierząt.

Europoseła Spurek stwierdziła ostatnio, że chce zostać "prezydentką".

Czytaj także: Sylwia Spurek: Jak najszybciej musi zniknąć 100% hodowli w Polsce

tvp.info/gazeta polska/FB/fot. FB