O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

23-02-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

PETA chce, by Tottenham Hotspur zmienił herb. Chodzi o koguta

PETA

Organizacja antyhodowlana PETA zażądała od klubu Tottenham – występującego w Premier Leauge, by ten zmienił swój legendarny herb.

Tottenham Hotspur posiada w swoim herbie koguta stojącego na piłce. Przez to są nazywani „Kogutami”. W tym momencie ptak jest po prostu kultowy, a jego złota wersja stoi dumnie na szczycie stadionu. Trudno jest zatem sobie wyobrazić zmianę herbu, który ma ponad 100 lat historii za sobą.

PETA chce zmiany herbu

Wiadomość po raz pierwszy pojawiła się w ramach Sunday Express, przyciągając uwagę fanów Spurs. Ich rozumowanie koncentruje się wokół zakazanego sportu, jakim są walki kogutów i tego, jak logo klubu nawiązuje do tamtych czasów.

Zgodnie z oświadczeniem dyrektor PETA UK, Elisy Allen, ptak w logo klubu ma ostrogę bojową na nodze, która przypomina o brutalnej walce kogutów, ponieważ ostre jak brzytwa ostrogi zostały przywiązane do ptasich łap, aby walczy bardziej krwawo.

Oświadczenie dalej wzywa klub do aktualizacji logo i odrzucenia ostrogi jako wskaźnika „odrzucenia przez społeczeństwo niepotrzebnej przemocy”. Oczywiście fani byli mniej niż otwarci na te prośby, w końcu kultowy ptak nigdy nie był przede wszystkim przypomnieniem o walkach kogutów, zwłaszcza w oczach fanów. Pomijając oburzenie, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że te prośby nic nie osiągną, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich naciągany charakter.

PETA przeciwko legendarnym czapkom

Zdaniem PETA, kultowe czapki z niedźwiedziego futra, noszone przez Brytyjską Gwardię Królewską, powinny zostać zastąpione sztucznym futerkiem.

Petycja pojawiła się po tym, jak organizacja połączyła siły z firmą Ecopel produkującą sztuczne futra, aby stworzyć sztuczną czapkę, która według ekologów wygląda i zachowuje się dokładnie tak, jak ta wykonana z prawdziwego futra. Czapki z niedźwiedziej skóry są noszone przez Gwardię Grenadierów, Gwardię Coldstream, Gwardię Szkocką, Gwardię Irlandzką i Gwardię Walijską. Ministerstwo Obrony twierdzi, że nie ma odpowiedniej alternatywy dla ceremonialnego nakrycia głowy i twierdzi, że używane futro jest produktem ubocznym niedźwiedzi zabitych w Kanadzie w celu kontrolowania ich populacji.

„Brytyjska opinia publiczna oczekuje, że rząd wywiąże się ze swoich zobowiązań w zakresie dobrostanu zwierząt, a to musi obejmować aktualizację czapek Gwardii, aby były wykonane z humanitarnego sztucznego futra, a nie ze skór zabitych niedźwiedzi. Najbardziej znani i najsłynniejsi projektanci na świecie porzucili prawdziwe futro na rzecz sztucznych i nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia, aby Ministerstwo Obrony nie zrobiło tego samego ze swoimi ceremonialnymi nakryciami głowy” – powiedziała dyrektor PETA Elisa Allen.

Czytaj również: Aktywistki PETA przebrały się za okaleczone ptaki na London Fashion Week

Thickaccent/fot.twitter.com/SpursOfficial

swiatrolnika.info 2023