PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Otwarte Klatki uderzają w firmę Ochnik

Otwarte Klatki uderzają w firmę Ochnik

Autor: Monika Faber 2021-05-26 05:56:00
ochnik

Kolejna firma ze 100% polskim kapitałem stała się celem kampanii organizacji antyhodowlanej Otwarte Klatki. Tym razem aktywiści uderzyli w znaną firmę Ochnik, próbując zmusić ją do wycofania się ze stosowania w swoich kolekcjach naturalnych futer. Kampania została uruchomiona już kilka dni temu. czy aktywiści wiedzą, że domagają się rezygnacji z naturalnego surowca na rzecz plastiku?

Ochnik nie może się ugiąć!

W jednym ze swoich wpisów aktywiści napisali:

Od blisko dwóch lat kontaktujemy się z firmą OCHNIK w celu przekonania jej przedstawicieli do wycofania futer z asortymentu sklepu. Firma wciąż nie wydała oficjalnej informacji o dalszym wykorzystywaniu futer zwierzęcych w swoich produktach – czytamy we wpisie.

To nie pierwszy raz, gdy aktywiści podobną kampanią próbują wymusić rezygnację z używania danego produktu. Podobne akcje dotyczyły jaj „3”. Dziś w internecie pojawiają się fotografie osób z hasłem: #OchnikWycofajFutra.

Czytaj także: Zarzecki na Twitterze: Zostawcie nas w spokoju!

Otwarte Klatki chcą więcej plastiku?

Potencjalna rezygnacja z futer, które zazwyczaj pochodzą z polskich gospodarstw, to nic innego jak porzucenie naturalnego surowca na rzecz jego szkodliwego dla środowiska substytutu.

Futra naturalne są przyjazne środowisku i zdrowe, o jonizacji ujemnej przyjaznej człowiekowi, łatwo poddają się naturalnemu procesowi rozkładu podczas, gdy futra sztuczne są wyrobami syntetycznymi wytwarzanymi z pochodnych ropy naftowej – są tym samym szkodliwe w procesie ich wytwarzania i utylizacji.
Atak w sektor futrzarski to także wprost uderzenie w rodzimą gospodarkę i branże, która daje zatrudnienie tysiącom osób, zasila budżet podatkami oraz stanowi ważne ogniwo w łańcuchu produkcji rolnej.