PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Narkotyki i broń w obozie pseudoekologów! Gdzie są służby?!

Narkotyki i broń w obozie pseudoekologów! Gdzie są służby?!

Autor: Świat Rolnika 2022-08-12 12:30:00
Narkotyki i broń

Lasy Państwowe poinformowały, że w obozie pseudoekologów blokujących prace leśne na terenie Nadleśnictwa Stuposiany policja odnalazła narkotyki i broń.

Jak wskazują Lasy Państwowe, narkotyków było tak dużo, że prawdopodobnie były przygotowane na handel. Las, który okupowali członkowie Kolektywu Wilczyce, jest zdewastowany i zanieczyszczony. Po usunięciu blokady i uprzątnięciu terenu leśnicy będą mogli rozpocząć prace odnowieniowe.

Narkotyki i broń w obozie pseudoekologów

Z informacji, które przekazano Lasom Państwowym, wynika, że w trakcie akcji policji aktywiści byli agresywni. W obozie znaleziono kusze, narkotyki i broń gazową. Fragment lasu, w którym Kolektyw Wilczyce przez ponad półtora roku prowadził okupację, jest w znacznym stopniu zniszczony i zanieczyszczony.  Akcja policji nie była wynikiem działań Lasów Państwowych.

Grupa aktywistów rozpoczęła okupację lasu w styczniu 2021 r. Zablokowano m.in. drogę leśną, użytkowaną przez Straż Graniczną i GOPR, co utrudniło przeprowadzenie akcji ratowniczej. Aktywiści stawiali barykady na przeciwpożarowych drogach leśnych.

Pseudoekolodzy zajęli również skład drewna należącego do prywatnych osób. Blokowali wywóz drewna przez prawie 10 miesięcy. Przez cały okres blokady uniemożliwiali leśnikom prowadzenie prac leśnych, nawet tych niezbędnych – pielęgnacyjnych. Po usunięciu blokady i uprzątnięciu terenu leśnicy będą mogli rozpocząć prace odnowieniowe.

narkotyki i broń

Czytaj też: Ekoterroryści zastawili pułapkę na leśników! Do czego się jeszcze posuną?

lasy.gov.pl/fot.LP