PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Extinction Rebellion wybili szyby w siedzibie HSBC. Szyby przeszkadzały w „obronie” klimatu?

Extinction Rebellion wybili szyby w siedzibie HSBC. Szyby przeszkadzały w „obronie” klimatu?

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-04-26 05:43:33
Extinction Rebellion

Aktywiści ekologiczni rozbili co najmniej 19 okien w siedzibie holdingu finansowego HSBC w londyńskiej dzielnicy Canary Wharf – informuje agencja Reutera. Członkowie grupy Extinction Rebellion do rozbijania szyb używali młotków. W ubiegłym roku i dwa lata temu protesty Extinction Rebellion sparaliżowały największe miasta świata na niemal wszystkich kontynentach. Wielu aktywistów zatrzymano. 

Extinction Rebellion znów atakuje

Rzecznik HSBC na razie nie skomentował zdarzenia.

HSBC (Hongkong and Shanghai Banking Corporation) należy do największych instytucji bankowych i finansowych na świecie. Powstał w 1865 r. jako brytyjski bank w Chinach. W 1991 roku przeniósł swoją siedzibę do Londynu.extinction rebellion 009896

Organizacja Extinction Rebellion chce wywołać szerszą rewoltę przeciwko politycznym, gospodarczym i społecznym strukturom współczesnego świata, aby zapobiec najgorszym scenariuszom, nakreślonym przez naukowców badających zmiany klimatyczne.

Z inicjatywy prezydenta USA Joe Bidena w czwartek rozpoczyna się dwudniowy wirtualny szczyt klimatyczny z udziałem przywódców 40 państw. Celem jest podkreślenie konieczności pilnych działań oraz korzyści gospodarczych wynikających z ambitniejszego podejścia do ochrony klimatu.

Czytaj także: Choroby fuzaryjne w zbożach ozimych nie muszą być takie straszne

PAP/fot. pixabay