PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści Animal Rebellion zablokowali fabrykę McDonalds

Aktywiści Animal Rebellion zablokowali fabrykę McDonalds

Autor: Monika Faber 2021-07-20 18:00:00
Aktywiści

Aktywiści Animal Rebellion zabarykadowali fabrykę McDonald's w Scunthorpe, żądając aby do 2025 roku globalna sieć fast foodów przestawiła się na całkowicie roślinne menu.

Aktywiści chcą wymusić na McDonalds przejście na całkowicie roślinne menu

Aktywiści Animal Rebellion przekazali, że około 100 protestujących ustanowiło blokadę przy użyciu ciężarówek, namiotów, bambusowych konstrukcji we wczesnych godzinach porannych w czwartek, aby powstrzymać placówkę przed dystrybucją hamburgerów. Ciężarówki z napisem „McMurder” stały przed fabryką, podczas gdy policyjne furgonetki otaczały teren.

Protestujący, zachęcając innych do przyłączenia się, powiedzieli, że zostaną tak długo, aż McDonald's zobowiąże się do przejścia na menu oparte na roślinach.

Oskarżając globalną sieć fast foodów o złe warunki pracy i siejąc spustoszenie w środowisku, aktywiści powiedzieli, że zlikwidują blokadę, jeśli McDonald's zrobi pierwszy krok w tym kierunku, zobowiązując się do 20-procentowej produkcji roślinnej w ciągu jednego roku.

Profesor Joy Carter, emerytowany profesor geochemii i zdrowia na Uniwersytecie w Winchester, powiedział, że nie ma drugiej szansy na uniknięcie załamania klimatu.

Musimy radykalnie zmienić nasz system żywnościowy i musi zacząć się od przemysłu mięsnego i mleczarskiego

– przekazał.

Rose Patterson, rzecznik Animal Rebellion, powiedziała:

Żyjemy w czasach, w których możliwe są ogromne zmiany, ale nasze okno do działania w obliczu kryzysu klimatycznego szybko się zamyka.

Czytaj też: Greenpeace protestuje przeciwko portowi LNG w Bratysławie

Aktywiści Animal Rebellion oskarżają brytyjski rząd o brak działania w sprawach klimatu

Aktywiści oskarżyli rząd Wielkiej BrytaniiAktywisci 024 i branżę rolniczą o niefrasobliwość w podejściu do przejścia brytyjskiego przemysłu rolnego do zera netto do 2050 roku.

Niezależny think tank RethinkX szacuje, że 90 procent miejsc pracy w przemyśle mięsnym i mleczarskim w USA zostanie utraconych do 2035 roku.

Spodziewając się podobnych trendów w Wielkiej Brytanii, Harley Eckersall z Animal Rebellion powiedział, że nie przejście na opcje oparte na roślinach będzie oznaczało dalsze szkody gospodarcze i społeczne, ponieważ w następnej dekadzie miliony ludzi straci pracę.

McDonald's ma obowiązek wprowadzić tę zmianę, zanim wybór zostanie wyrwany z ich rąk

– powiedział.

independent.co.uk/fot.Twitter