PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Sprawca kradzieży drewna złapany na gorącym uczynku

Sprawca kradzieży drewna złapany na gorącym uczynku

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-06-08 11:45:55
Sprawca kradzieży

Końcówka maja obfitowała w kradzieże drewna w Nadleśnictwie Skierniewice (RDLP w Łodzi). W ciągu kilku dni, jak się później okazało, jedna osoba trzykrotnie ukradła drewno dębowe. Sprawca kradzieży został złapany na gorącym uczynku.

Sprawca kradzieży przyłapany

Nadleśnictwo Skierniewice dysponuje systemem kamer, które rozwieszane są najczęściej w celu monitoringu zapasów pozyskanego drewna. To właśnie dzięki  fotopułapkom w nocy 30 maja udało się ująć sprawcę kradzieży drewna.

Leśniczy oraz podleśniczy otrzymali w nocy sygnał, że w miejscu poprzednich kradzieży ponownie pojawił się pojazd dostawczy, do którego kierowca ładuje wałki dębowe. O incydencie została powiadomiona policja, a w międzyczasie gospodarze terenu udali się w miejsce dokonywanej kradzieży.

Czytaj więcej: Ceny drewna zachęcają złodziei. Kradzieży jest sporo

Złodziej kradł drewno trzykrotnie

Podczas próby wyjazdu z lasu ze zrabowanym drewnem, Sprawca kradziezy leśniczy zatrzymał do kontroli pojazd. Chwilę później na miejsce przyjechał patrol policji. Sprawca kradzieży został złapany na gorącym uczynku.

Złodziej przyznał się do przywłaszczenia drewna oraz do wcześniejszych kradzieży, dokonanych w poprzednich dniach. Następnego dnia na posesji zatrzymanego odnaleziono wcześniej skradzione drewno.

Teraz złodziej drewna odpowie za swoje czyny przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia. Sąd może również orzec nawiązkę w wysokości podwójnej wartości skradzionego przez niego drewna.

lasy.gov.pl/fot.Kamil Czech


Wody Polskie: Realizujemy obecnie 300 inwestycji za 20 mld zł

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 20:30:00

Już niedługo poznamy zwycięzcę konkursu na Drzewo Roku

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-26 19:00:00

Piecuszek – pospolity ptak lęgowy o pięknym śpiewie

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 17:00:00

BULT SMOGOWICZE