PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Niemieccy Zieloni atakują polski atom! Pomaga im poseł KO...

Niemieccy Zieloni atakują polski atom! Pomaga im poseł KO...

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-07-14 08:48:04
Niemieccy Zieloni

Niemieccy Zieloni sprzeciwiają się budowie elektrowni jądrowych w Polsce. Pseudoekolodzy zapowiadają apel o blokadę projektu w razie wejścia do rządu federalnego. Na łodzi obwieszonej transparentami w języku polskim i niemieckim pływali po Odrze na wysokości Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Z polskiej strony obecny był poseł Tomasz Aniśko (Partia Zielonych, a w Sejmie członek klubu Koalicji Obywatelskiej).

Niemieccy Zieloni przeciwko elektrowni atomowej w Polsce

Polscy i niemieccy Zieloni chcą walczyć z atomem w Polsce. W poniedziałek, 12 lipca pseuekolodzy z organizacji Gruenen Jugend pływali Odrą między Frankfurtem a Słubicami. Wznosili plakaty z napisami: „nein” (nie po niemiecku) oraz „nie” (słowo polskie znaczące po niemiecku nigdy).

Chcemy z pomocą naszej akcji osiągnąć dwa cele: z jednej strony chcemy ostrzec przed zagrożeniami dla ludzi płynącymi z budowy nowych elektrowni jądrowych niezależnie od tego czy mieszkają oni w Polsce czy Niemczech, z drugiej strony chcemy wesprzeć naszych polskich kolegów w ich walce przeciwko budowie elektrowni jądrowych.

– powiedziała Anna Emmendorfer cytowana przez portal frankfurcki MOZ.de.

Warto przypomnieć, że z list brandenburskich Zielonych startowała Annalena Baerbock, ich kandydatka na kanclerz Niemiec i liderka partyjna. To niemieccy Zieloni opublikowali badania szwajcarskich naukowców ostrzegających przed groźbą przesiedleń w razie katastrofy elektrowni jądrowej w Polsce. Ich ustalenia były wielokrotnie krytykowane przez ekspertów oraz władze polskie jako pozbawione merytoryki.

Sławomir Mentzen: Dzięki lewicy miałem darmową reklamę piwa w Daily Mail

Niemieccy Zieloni wspierani przez posła KO

Niemieccy Zieloni zapowiadają walkę z atomemNiemieccy Zieloni w całej UE. Protesty w Niemczech mogą mieć znaczenie, jeżeli Zieloni wejdą do koalicji rządzącej w Berlinie.

Jeśli Zieloni wejdą do rządu federalnego, będziemy się domagać od rządu polskiego, aby Niemcy zostały wzięte pod uwagę w jego planach i projekt elektrowni został najlepiej całkowicie zatrzymany.

– deklaruje Emmendorfer w MOZ.de.

Startowała ona z listy Zielonych w wyborach do Bundestagu z trzeciego miejsca. Na pierwszym znalazła się Annalena Baerbock.

Przeciwko rozwojowi energetyki Polski są nie tylko niemieccy zieloni. W proteście brał także udział Tomasz Anisko z polskiej partii Zielonych. Przyznaje, że jego partia jako jedyna w Polsce sprzeciwia się planom budowy atomu w tym kraju.

Te same pieniądze można przeznaczyć na szybszą rozbudowę systemu energii odnawialnej, która jest tańsza.

– mówił Aniśko.

Przyjęta w lutym przez rząd „Polityka energetyczna Polski do 2040 r.” zakłada budowę w Polsce sześciu bloków jądrowych w dwóch elektrowniach do 2043 roku. Pierwszy blok ma ruszyć w 2033 roku.

biznesalert.pl/fot.twitter


Autor: Polska Agencja Prasowa

Osady ściekowe na Podkarpaciu pomagają w uprawie roślin


Autor: Kamila Ciężka

Dziś Światowy Dzień Pszczół. Pamiętajmy o tych pożytecznych owadach


Autor: Polska Agencja Prasowa

Azalie pontyjskie zakwitły tydzień później niż przed rokiem


BULT SMOGOWICZE