PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Młodzieżowa Rada Klimatyczna szuka członków. Minister ogłosił nabór

Młodzieżowa Rada Klimatyczna szuka członków. Minister ogłosił nabór

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-07 20:00:00
Młodzieżowa Rada Klimatyczna

1 czerwca ruszył nabór Kandydatów do Młodzieżowej Rady Klimatycznej. Młodzieżowa Rada Klimatyczna to organ doradczy Ministra Klimatu i Środowiska.

Do udziału w naborze resort zaprasza młodych ludzi, którym bliskie są zagadnienia związane z polityką klimatyczną, energetyczną i ekologiczną Polski. Jeśli chcesz angażować się w skierowane do dzieci i młodzieży działania edukacyjne z obszaru objętego działalnością Ministerstwa Klimatu i Środowiska, analizować projekty, programy i dokumenty, a także przedstawiać swoje opinie i propozycje – koniecznie aplikuj!

Młodzieżowa Rada Klimatyczna doradza MKiŚ

Młodzieżowa Rada Klimatyczna to organ doradczy Ministra Klimatu i Środowiska. Do zadań Członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej należeć będzie:

  • wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej klimat, energia i środowisko, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości Ministra, w tym propozycji rozwiązań;
  • kreowanie i promowanie wśród młodzieży postaw proekologicznych i proklimatycznych;
  • podnoszenie poziomu wiedzy wśród młodzieży w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej klimat, energia i środowisko.

Kandydować mogą osoby, które w dniu ogłoszenia naboru (1 czerwca 2022 r.) miały ukończone 15 lat, a jednocześnie nie miały ukończonych 26 lat. W naborze wyłonione zostaną 32 osoby. Zgłoszenia zostaną podzielone na dwie grupy.

I. grupa: osoby poniżej 20 roku życia, urodzone między 2 czerwca 2002 r. a 1 czerwca 2007 r. W tej grupie wiekowej, z każdego województwa zostanie wyłoniony jeden uczestnik naboru z najwyższą oceną merytoryczną, łącznie wybranych zostanie 16 uczestników.

II. grupa: osoby w wieku 20 lat i więcej, urodzone między 2 czerwca 1996 r.  a 1 czerwca 2002 r. W tej grupie wiekowej zostanie wybranych 16 uczestników naboru z najwyższą oceną merytoryczną, bez podziału na województwa.

młodzieżowa rada klimatyczna

Nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej

Na zgłoszenia resort klimatu czeka do 30 czerwca 2022 r.

,,Aby wziąć udział w naborze, wystarczy wysłać wypełniony i podpisany Formularz zgłoszeniowy Kandydata do Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska drugiej kadencji na adres poczty elektronicznej: nabor.mrk@klimat.gov.pl. Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin naboru do Młodzieżowej Rady Klimatycznej drugiej kadencji są dostępne na stronie internetowej ministerstwa w zakładce dotyczącej Młodzieżowej Rady Klimatycznej: https://www.gov.pl/web/klimat/MRK oraz pod poniższą informacją” – czytamy na stronie MKiŚ.

Wyniki naboru będą opublikowane na stronie internetowej ministerstwa nie później niż do 25 października 2022 r.

Młodzieżowa Rada Klimatyczna działa od roku. Z działalnością Młodzieżowej Rady Klimatycznej pierwszej kadencji można zapoznać się na profilu Rady na Facebooku: facebook.com/mlodziezowaradaklimatyczna/ oraz na Instagramie @mlodziezowaradaklimatyczna.

Czytaj też: Ochrona klimatu tak, ale transformacja musi być sprawiedliwa. Tego chce prezydent Duda

MKiŚ/fot.pixabay


Niedźwiedź niezapowiedzianym gościem na kolacji w Bieszczadach

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 19:30:00

Na Syberii i Dalekim wschodzie lasy palą się w zatrważającym tempie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 13:00:00

Wody Polskie: Realizujemy obecnie 300 inwestycji za 20 mld zł

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 20:30:00

BULT SMOGOWICZE