PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Mauritius znów zaleje ropa? Chiński trawler osiadł na mieliźnie

Mauritius znów zaleje ropa? Chiński trawler osiadł na mieliźnie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-03-09 21:17:21
Mauritius

Pływający pod chińską banderą trawler z 16 członkami załogi i 130 tonami ropy osiadł na mieliźnie u wybrzeży Mauritiusu. Na nagraniach z drona widać ciemne plamy w pobliżu statku, ale władze zapewniają, że wyciek jest niewielki i znajduje się pod kontrolą. Mauritius zmagał się już z wyciekiem ropy, kiedy na mieliźnie osiadł należący do japońskiego armatora masowiec MV Wakashio, co doprowadziło do jednej z najpoważniejszych katastrof ekologicznych w historii wyspy.

Mauritius znów zaleje ropa?

„Nie ma się czym przejmować” – powiedział w poniedziałek agencji Reutera maurytyjski minister odpowiedzialny za gospodarkę morską Sudheer Maudhoo.
„Liczymy, że uda się wypompować całe paliwo ze statku do jutra lub pojutrza, a następnie po czterech lub pięciu dniach przeprowadzimy operację ratowniczą, by usunąć statek” z mielizny – dodał Maudhoo.mauritius wyciek ropy 2

Na nagraniach z drona widać ciemne plamy na wodzie Oceanu Indyjskiego w pobliżu chińskiej jednostki Lu Rong Yuan Yu 588, która osiadła na mieliźnie w niedzielę – podała brytyjska agencja.

Załoga trawlera została sprowadzona na ląd i przechodzi obecnie kwarantannę zgodnie z procedurami związanymi z pandemią Covid-19.

W lipcu 2020 roku w pobliżu Mauritiusu na mieliźnie osiadł należący do japońskiego armatora masowiec MV Wakashio, co doprowadziło do jednej z najpoważniejszych katastrof ekologicznych w historii wyspy. Ze statku wyciekło tysiąc ton oleju napędowego, który zdaniem obrońców środowiska spowodowała śmierć dziesiątków delfinów.

Czytaj także: Grypa ptaków zbiera swoje żniwo! Aż sześć nowych ognisk! Hodowcy maja się czego bać…

PAP/fot. pixabay

 


Wody Polskie: Realizujemy obecnie 300 inwestycji za 20 mld zł

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 20:30:00

Już niedługo poznamy zwycięzcę konkursu na Drzewo Roku

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-26 19:00:00

Piecuszek – pospolity ptak lęgowy o pięknym śpiewie

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 17:00:00

BULT SMOGOWICZE