PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Greta Thunberg znów krzyczy. Nastolatka poucza uczestników forum ekonomicznego w Davos. "Hał der ju"!!!

Greta Thunberg znów krzyczy. Nastolatka poucza uczestników forum ekonomicznego w Davos. "Hał der ju"!!!

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-01-27 10:19:17
Greta Thunberg

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg w przemówieniu do uczestników Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, odbywającego się w formacie wideokonferencji, zarzuciła politykom i biznesmenom ignorancję i bezczynność wobec kryzysu klimatycznego. Thunberg wygłosiła jedno ze swoich pierwszych przemówień dwa lata temu właśnie na forum w Davos. Już wtedy wykorzystała motyw płonącego domu.

Greta Thunberg chce zmian w polityce klimatycznej

Kryzysu nie da się już rozwiązać w obecnym systemie, czas małych kroków już dawno minął – powiedziała 18-letnia Szwedka – pisze we wtorek niemiecki dziennik "Welt".

"Im dłużej unikamy tej nieprzyjemnej prawdy i im dłużej udajemy, że możemy rozwiązać problem klimatyczny i środowiskowy bez traktowania go jako sytuacji awaryjnej, tym bardziej tracimy cenny czas" – apelowała Thunberg. "A nie mamy tego czasu" – dodała.gretha thunberg nagroda

Przyznała, że pewnych rzeczy nie da się zmienić z dnia na dzień. "Ale mieliście ponad trzy dekady. Ile więcej potrzebujecie?" – zapytała.

Skrytykowała również fakt, że na odległą przyszłość wyznaczono jedynie niejasne cele klimatyczne, zamiast pilnie podjąć działania w czasie kryzysu. "To tak, jakbyś obudził się w środku nocy i zobaczył, że twój dom się pali, a następnie zdecydował się poczekać dziesięć, 20, 30 lat z wezwaniem straży pożarnej" – oznajmiła.

Czytaj także: Hodowcy świń wciąż w patowej sytuacji. Jak kształtują się ceny?

Greta Thunberg znów z tymi samymi argumentami

Z powodu pandemii koronawirusa tradycyjne coroczne Światowe Forum Ekonomiczne odbywa się po raz pierwszy online. Do piątku przedstawiciele świata polityki i biznesu będą dyskutować o aktualnych wyzwaniach, takich jak pandemia i zmiany klimatyczne.

Thunberg wygłosiła jedno ze swoich pierwszych przemówień dwa lata temu właśnie na forum w Davos. Już wtedy wykorzystała motyw płonącego domu, aby zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny. "Chcę, żebyście zachowywali się tak, jakby wasz dom się palił, bo tak się dzieje (...). Chcę, żebyście wpadli w panikę, poczuli strach, który odczuwam każdego dnia. A potem chcę, żebyście zaczęli działać" – mówiła w 2019 roku.

PAP/fot. pixavbay

 


Chwile grozy na Podkarpaciu. Wilk grasuje po miasteczku

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 14:00:00

Niedźwiedź niezapowiedzianym gościem na kolacji w Bieszczadach

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 19:30:00

Na Syberii i Dalekim wschodzie lasy palą się w zatrważającym tempie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 13:00:00

BULT SMOGOWICZE