PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Wilki zabiły psa i chciały zaatakować jego właściciela we Włoszech

Wilki zabiły psa i chciały zaatakować jego właściciela we Włoszech

Autor: Emilia Gromczak 2022-01-20 18:36:32
Wilki

W północnych Włoszech w prowincji Trentino wilki zabiły psa i obległy jego właściciela. Na szczęście w miarę szybko nadeszła pomoc. 

Instruktor narciarstwa Martino Raineri był poza domem ze swoimi psami w pobliżu schroniska narciarskiego w pobliżu Folgarii około godz. 16 w sobotę. Jedno z dwóch zwierząt trochę się oddaliło. Z relacji instruktora wynika, że kiedy pies głośno zawył, Raineri szukał go i znalazł go z rozdartym ciałem pośrodku watahy wilków. Mężczyzna próbował ukryć się przed wilkami, które teraz go namierzyły i zadzwonił pod numer alarmowy 911.

Wilki zaatakowały w północnych Włoszechwilki atak we Włoszech

W północnych Włoszech wilki zabiły psa instruktora narciarstwa Martina Raineri. Jak wynika z jego relacji, jeden z jego psów trochę się oddalił. Następnie Raineri usłyszał głośny wyk psa i pies zacząć go szukać. Niestety natrafił na rozdarte ciało pośrodku watahy wilków. Mężczyzna próbował ukryć się przed wilkami, które teraz go namierzyły i zadzwonił pod numer alarmowy 911. Dopiero pomocnicy, którzy przybyli po ponad pół godzinie, w końcu spowodowali, że wilki wycofały się z miejsca zdarzenia. 

W Polsce ciągle słyszymy o atakach tych drapieżników. W Słopnicach doszło do trzeciego już ataku wilków na jedno z gospodarstw. Za każdym razem gospodarz tracił jedną owcę. Z kolei mieszkańcy Małopolski borykają się z coraz częstszym podchodzeniem wilków pod domy. W grudniu w tym województwie doszło do kilki ataków. 

Były redaktor Wendy broni wilków

Były redaktor naczelny Wendy, Max Boeddeker, właśnie wyrobił sobie markę wśród specjalistów Dunning Kruger w Bild am Sonntag (BamS). W miniony weekend wyjaśnił w komentarzu do rolników i mieszkańców wsi, że powinni wreszcie przestać robić takie zamieszanie wokół wilków.

"Mój Boże, to naprawdę nic wielkiego. Owszem, owce i kozy są zabijane i to jest denerwujące, ale są sprytne ogrodzenia i „zwłaszcza psy pasterskie” – napisał. 

Sprawdź również: Wilki podchodzą coraz bliżej dróg i zabudowań w Małopolsce

agrarheute.com/fot.pixabay.com


Autor: Tomasz Racki

Umowa o dożywocie wciąż popularna. Kto je zawiera?


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synpotyk IMGW: W niedzielę stabilizacja pogody


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 21 i 22 maja


BULT SMOGOWICZE