PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni będzie uzależniona od niżu, w zasięgu którego znajdzie się Polska i zalegającego na zachodzie frontu atmosferycznego.

IMGW informuje, że Europa Zachodnia, Skandynawia oraz częściowo wschodnia, będzie pod wpływem rozległych niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów z centrami nad Danią i Półwyspem Kolskim. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, a na zachodzie nadal zalegać będzie front atmosferyczny. Za frontem od zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. W nocy wzrost, a w dzień wahania ciśnienia. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek w ciągu dnia na terenie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie małe. Przelotne opady deszczu, w pasie centralnym i miejscami na wschodzie burze, lokalnie z gradem. Prognoza pogody przewiduje wysokość opadów podczas burze do 30 mm. Bez opadów tylko na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 24 st. C na zachodzie do 30 st. C w centrum i 32 st. C na wschodzie; chłodniej nad morzem około 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, na wschodzie południowo-wschodni, na zachodzie i w centrum zachodni i północno-zachodni; w czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. W pasie od Podlasia po Dolny Śląsk przelotne opady deszczu i burze, na południu i południowym wschodzie kraju stopniowo zanikające. Na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 13 st. C na północnym zachodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 16 st. C w centrum i 20 st. C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, na południowych wschodzie słaby zmienny. W czasie burz porywy do 65 km/h.

prognoza pogody

Prognoza pogody na środę

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na zachodzie, w centrum i lokalnie na północnym i południowym wschodzie przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. C na północnym zachodzie do 28 st. C na północny i w obszarach podgórskich i do 34 st. C na wschodzie i południu; nad morzem od 21 st. C do 23 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 20 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W środę zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna 33 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Czytaj też: Upały zaleją całą Polskę. Będzie jak w piekle

PAP/fot.pixabay