PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: W środę rano mgły, a w dzień ostre upały

Synoptyk IMGW: W środę rano mgły, a w dzień ostre upały

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-03 08:32:00
imgw

Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik prognozuje, że poranna aura na północnym i południowym wschodzie może przynieść w środę lokalnie mgły.

W ciągu dnia będzie słonecznie, a na zachodzie bardzo ciepło. Północna oraz południowo-wschodnia część Europy będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Barentsa oraz Krymem wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu obejmą swym zasięgiem wyże. Polska będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Wschodnia i centralna część kraju pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego, nad część zachodnią zacznie napływać masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza IMGW na środę

Prognoza synoptyczna Michała Ogrodnika z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że w środę nad Polskę z zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze i będzie słonecznie.

,,Zachmurzenie umiarkowane, duże jedynie okresami w południowo wschodniej części kraju. Tam gdzieniegdzie możliwy przelotny deszcz i burze" - wskazał synoptyk IMGW.

Zaznaczył, że w trakcie burz opady wyniosą od 5 do 10 mm, zaś porywy wiatru do 55 km/h. Temperatura maksymalna – jak prognozuje synoptyk – wyniesie na krańcach zachodnich 33 stopnie Celsjusza, w centrum i na południu około 27-28 st. C, z kolei w strefie brzegowej Morza Bałtyckiego i północnym wschodzie termometry nie powinny przekroczyć 26 stopni. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Temperatura minimalna w nocy będzie się wahać od 12-14 stopni Celsjusza w Kotlinach Karpackich, w centrum 17 st. C do 21 stopni lokalnie na zachodzie. Powieje słaby wiatr, z kierunku południowo-wschodniego.

imgw

Czytaj też: Pogoda na sierpień – czekają nas fale upałów i rekordy temperatur

PAP/fot.pixabay