PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Środa będzie deszczowa, ale za to bardzo ciepła

Synoptyk IMGW: Środa będzie deszczowa, ale za to bardzo ciepła

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-11 08:30:00
IMGW

Jak informuje synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, w środę w dużej części kraju się zachmurzy i będzie padać deszcz. Będzie jednak za to ciepło.

Nad Europą Północną znajdują się niże z układami frontów atmosferycznych. Z kolei nad Europą Południową pozostaje wyż z centrami nad Morzem Śródziemnym i Czarnym. Polska północna znajduje się w strefie ułożonego równoleżnikowo, pofalowanego frontu atmosferycznego, związanego z niżem nad Skandynawią a Polska południowa jest na skraju rozległego wyżu znad Morza Śródziemnego.

Prognoza IMGW na środę

W środę pogoda się pogorszy, będzie więcej opadów. W północnej połowie kraju zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, na Pomorzu możliwe lokalne burze. Najwięcej słońca będzie na południu kraju. IMGW przewiduje temperaturę maksymalną od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni na Dolnym Śląsku. Nad morzem od 15 do 18 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek na południu w miarę pogodnie, zachmurzenie małe. Na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu. Będzie ciepło. Temperatura wyniesie od 10 do 15 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. 

imgw

Czytaj też: IMGW ostrzega przed czwartkowymi burzami na wschodzie kraju

PAP/fot.pixabay


Autor: Tomasz Racki

IMiGW: w tym tygodniu słonecznie. Najcieplej na zachodzie


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna ponownie zaatakowała w województwie mazowieckim


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Poniedziałek będzie słoneczny w prawie całym kraju


BULT SMOGOWICZE