PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Schronisko w Tomarynach wstrzymało przyjmowanie psów

Schronisko w Tomarynach wstrzymało przyjmowanie psów

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-08 11:00:47
Schronisko w Tomarynach

Schronisko w Tomarynach z powodu przepełnienia wstrzymało przyjmowanie psów. Schronisko poprosiło internautów o pomoc w promocji adopcji psów.

Dzięki temu zwiększy się szansa na adopcję tych zwierząt. Poproszono także o rozpowszechnianie w mediach społecznościowych informacji o psach, które już można adoptować. Schronisko jest gotowe także na współpracę z osobami, które zaoferują psom dom tymczasowy.  Pracownicy schroniska dodali, że obecnie psy trzymają nawet w wiacie gospodarczej na narzędzia. Na odbiór i odłowienie czeka kolejnych 14 psów.

Schronisko w Tomarynach przepełnione

Schronisko w Tomarynach (między Ostródą Schronisko w Tomarynach 02a Olsztynem) poinformowało w piątek, że z powodu przepełnienia wstrzymało przyjmowanie psów.

,,Mamy 80 boksów, a 130 psów. Wczoraj miała miejsce interwencja, z której przyjęliśmy dwa psy. Pierwszy raz musiałyśmy wybierać, który trafi do schroniska (...). Schronisko nie jest z gumy, a ogrom bezdomności i złego traktowania ani trochę się nie zmniejsza" – napisały pracownice schroniska w mediach społecznościowych.

Podkreśliły, że schronisko "może przyjąć tyle psów, ile ma miejsc i nic ponadto".

Pracownicy schroniska dodali, że psy trzymają nawet w wiacie gospodarczej na narzędzia. Na odbiór i odłowienie czeka kolejnych 14 psów.

W związku z trudną sytuacją schronisko w Tomarynach zaapelowało w piątek do wolontariuszy, aby pomogli w socjalizacji psów (wyprowadzanie ich na spacery, zabawy). Dzięki temu zwiększy się szansa na adopcję tych zwierząt. Poproszono także o rozpowszechnianie w mediach społecznościowych informacji o psach, które już można adoptować. Schronisko jest gotowe także na współpracę z osobami, które zaoferują psom dom tymczasowy. 

Czytaj też: Trąba powietrzna zniszczyła schronisko dla zwierząt

PAP/fot.pixabay