PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Pogoda na Sylwestra będzie deszczowa i pochmurna

Pogoda na Sylwestra będzie deszczowa i pochmurna

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-31 08:19:49
Pogoda na Sylwestra

Pogoda na sylwestra według synoptyków IMGW zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Temperatura nie powinna przekroczyć 10 st. C., najzimniej będzie w Karpatach.

W sylwestrowy poranek prognozujemy duże zachmurzenia i opady deszczu w całym kraju. Temperatura o tej porze dnia na przeważającym obszarze kraju nie powinna przekroczyć 10 st. C., najzimniej będzie w Karpatach, gdzie termometry wskażą 1 stopień Celsjusza – powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Zimno, wietrznie i opady deszczu

W południe - według prognozy IMGW - będzie wiał silny wiatr, "który na Wybrzeżu i w Karpatach w porywach osiągnie do 75 km/h, zaś w Sudetach prędkość wiatru może wynieść nawet 100 km/h". "Lokalnie na Pomorzu Zachodnim może spaść do 10 milimetrów deszczu. Nieco więcej w Bieszczadach - do 11 milimetrów. Temperatura na wschodzie sięgnie 4 st. C, zaś na południowym zachodzie do 12 stopni" – dodała synoptyk.

IMGW prognozuje, że po południu temperatura będzie się wahać "od 4 st. C na wschodzie do 12 stopni na południowym zachodzie".

Pogoda na Sylwestra wieczorem będzie pochmurna. "Przejaśnienia możliwe w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Podkarpaciu" – przekazała synoptyk IMGW. Dodała, że "temperatura podobna w stosunku do tego, jak kształtowała się w ciągu dnia".

"W noc sylwestrową prognozujemy przejaśnienia na południu kraju. Opady deszczu, które pojawią się po północy nie powinny być silne. Temperatura na przeważającym obszarze nie przekroczy 10 stopni Celsjusza" – powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Synoptyk dodała, że "ze względu na roztopy poziom wody w rzekach może się nieco podwyższyć". Na sylwestra IMGW wydało ostrzeżenia o roztopach, które obejmą obszary podgórskie, Górnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia, kotlin: Jeleniogórskiej i Kłodzkiej.

Czytaj również: Z tymi zmianami w przepisach będą musieli się liczyć przedsiębiorcy w 2022 r.

PAP/fot.Pxhere