PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Pandemia spowodowała wzrost kosztów i zakłócenia łańcuchów dostaw

Pandemia spowodowała wzrost kosztów i zakłócenia łańcuchów dostaw

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-22 21:04:50
pandemia

Pandemia koronawirusa, jak podaje Główny Urząd Statystyczny spowodowała przede wszystkim wzrost kosztów i zakłócenia łańcuchów dostaw.

GUS podaje, że wzrost kosztów i zakłócenia łańcuchów dostaw to najważniejsze negatywne skutki pandemii dla firm. 61,3 proc. firm z sektora przemysłowego wskazuje na rosnące koszty jako jeden z negatywnych skutków pandemii zaobserwowanych w ostatnich trzech miesiącach. 54,7 proc. firm z tego sektora wskazuje na zakłócenia w łańcuchach dostaw. 71,9 proc. firm z sektora budowlanego wskazuje na rosnące koszty jako negatywne skutki pandemii w ostatnich miesiącach.

Wzrost kosztów i zakłócenia łańcuchów dostaw 

Wzrost kosztów i zakłócenia łańcuchów dostaw to najważniejsze negatywne skutki pandemii dla firm. Takie informację podał Główny Urząd Statystyczny. pandemia kryzys firm

61,3 proc. firm z sektora przemysłowego wskazuje na rosnące koszty jako jeden z negatywnych skutków pandemii zaobserwowanych w ostatnich trzech miesiącach. 54,7 proc. firm z tego sektora wskazuje na zakłócenia w łańcuchach dostaw. 71,9 proc. firm z sektora budowlanego wskazuje na rosnące koszty jako negatywne skutki, które wywołała pandemia, w ostatnich miesiącach, a 36,9 proc. wskazuje na zakłócenia w łańcuchach dostaw.

W przypadku firm z handlu hurtowego 56,1 proc. wskazuje na rosnące koszty, a 46,8 proc. na zakłócenia w łańcuchach dostaw. W przypadku sektora detalicznego jest to odpowiednio 59,8 proc. i 33,0 proc.

Pandemia, a transport i gospodarka

Pandemia w transporcie i gospodarce również doprowadziła do znaczących wzrostów kosztów. 61,6 proc. firm z sekcji transport i gospodarka magazynowa wskazuje na wzrost kosztów jako negatywny skutek pandemii w ostatnich miesiącach, a 18,5 proc. na zakłócenia w łańcuchach dostaw. W przypadku zakwaterowania i gastronomii jest to odpowiednio 60,3 proc. i 9,8 proc.

Obejrzyj również: Rok z pandemią – podsumowanie nastrojów społecznych i politycznych

PAP/fot.pixabay.com