PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /ORLEN wspiera Straż Pożarną. Drony, kamery termowizyjne, radiostacje...

ORLEN wspiera Straż Pożarną. Drony, kamery termowizyjne, radiostacje...

Autor: Aleksandra Lipiec 2020-01-26 13:00:15
ORLEN wspiera Straż Pożarną. Drony, kamery termowizyjne, radiostacje...

PKN Orlen i Fundacja ORLEN przeznaczą aż 2 miliony złotych w tym roku w ramach programu ORLEN  na dotacje dla państwowych i ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce. Wnioski o dofinansowanie można składać do 16 marca br.

Pieniądze od ORLEN-u na zakup sprzętu niezbędnego w codziennej pracy strażaków

Celem programu jest wsparcie druhen i druhów poprzez dofinansowanie zakupu sprzętu potrzebnego do działań na rzecz lokalnych społeczności w obrębie, których operuje wnioskodawca.  Darowiznę otrzymaną w ramach programu strażacy  mogą  wykorzystać wyłącznie na zakup sprzętu niezbędnego w ich codziennej służbie. Może to być podstawowe wyposażenie, takie jak odzież, czy też specjalistyczny sprzęt – drony, kamery termowizyjne lub profesjonalne radiostacje.

Fundacja ORLEN wyróżni jednostki, które zaproponują spójny projekt działania. Przy ocenie wniosków będą brane pod uwagę przede wszystkim jakość koncepcji i potrzeba realizacji projektu. Dodatkowym kryterium będzie liczba realizowanych przez jednostkę wyjazdów.

- Od lat konsekwentnie wspieramy strażaków w bieżącym funkcjonowaniu. To dla PKN ORLEN niezwykle istotny element społecznej odpowiedzialności biznesu, bo w ten sposób wspieramy bezpieczeństwo nas wszystkich. Strażacy codziennie podejmują trud walki z niebezpiecznym żywiołami, nie oczekując nic w zamian. Wartości, którymi się kierują, są bliskie także nam, dlatego z satysfakcją pomagamy tej grupie zawodowej, przeznaczając kolejne środki finansowe w ramach programu ORLEN dla Strażaków

– mówi Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN ORLEN.  

Wnioski do ORLEN-u składamy on-line

Wnioski należy złożyć elektronicznie przez Generator Wniosków Fundacji, który znajduję się pod tym adresem: https://grantydarserca.orlen.pl/#/login​. Termin składania wniosków upływa 16 marca 2020 o północy. Po tej dacie, nie będzie możliwości złożenia zgłoszenia do programu.

- PKN ORLEN przez 19 lat  udzielił wsparcia za pośrednictwem Fundacji ORLEN ponad 1500 jednostkom straży pożarnej w Polsce na kwotę 14 milionów złotych. Obok pomocy systemowej członkowie tej formacji otrzymują od PKN ORLEN codzienne wsparcie w postaci udziału w programie rabatowym, który upoważnia ich do zniżek przy zakupie paliwa na stacjach koncernu

– informuje Biuro Prasowe PKN ORLEN.

Orlen od lat wspiera poprzez swoją fundację dzieła i instytucje ratujące ludzkie życie. Do takich należy działalność straży pożarnych.

 

fot. PKN Orlen