PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Opady śniegu paraliżują Bułgarię. Rząd ograniczył podaż prądu

Opady śniegu paraliżują Bułgarię. Rząd ograniczył podaż prądu

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-17 18:49:34
Opady śniegu

Opady śniegu utrudniają życie w Bułgarii. Minister energetyki Bułgarii Aleksander Nikołow wprowadził w piątek ograniczenia podaży prądu w ponad 60 miejscowościach.

Minister energetyki Bułgarii Aleksander Nikołow wprowadził w piątek ograniczenia podaży prądu w ponad 60 miejscowościach na południowym zachodzie kraju – podał na stronie internetowej resort energetyki. Przyczyną są silne opady deszczu i śniegu, które w ostatnich dniach spowodowały poważne szkody w tej części Bułgarii. We wtorek i w środę w górzystych regionach na południu kraju prądu nie było w ponad 140 miejscowościach.

Rząd bułgarski wprowadził ograniczenia podaży prądu

Resort energetyki podał w piątek na swojej stronie informację dot. decyzji ministra energetyki. Minister energetyki Bułgarii Aleksander Nikołow wprowadził w piątek ograniczenia podaży prądu w ponad 60 miejscowościach na południowym zachodzie kraju. Przyczyną są silne opady śniegu i deszczu, które w ostatnich dniach spowodowały poważne szkody w tej części Bułgarii. We wtorek i w środę w górzystych regionach na południu kraju prądu nie było w ponad 140 miejscowościach.opady śniegu Bułgaria

Opady śnieg i deszczu w Bułgarii

Opady śniegu i deszczu paraliżują Bułgarię. Parę dni temu doszło również z tego powodu do licznych wypadków oraz zagrożeń lawinowych w znacznej części Szwajcarii

W Bułgarii drogi są słabo przejezdne, w związku z czym służbom porządkowym i naprawczym trudno jest dojechać do miejsc, w których wystąpiły awarie sieci. W ciągu ostatnich dwóch dni udało się jednak naprawić część z nich. We wtorek i w środę w górzystych regionach na południu kraju prądu nie było w ponad 140 miejscowościach. W niektórych z nich elektryczności nie ma od ponad 48 godzin.

Operator elektroenergetyczny poinformował, że awarie sieci wysokiego napięcia zostały usunięte. Następnym etapem jest naprawa lokalnych awarii w trudno dostępnych regionach górskich, do których drogi zostały odcięte. Ograniczenia dotyczą sześciu okręgów. Najwięcej miejscowości, w których wprowadzono obostrzenia, znajduje się w graniczącym z Grecją okręgu Smolan.

Sprawdź: Śnieg piękny, ale niebezpieczny. Polscy leśnicy ostrzegają

fot.pixabay.com