PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Import trofeów myśliwskich. Wielka Brytania wprowadza całkowity zakaz

Import trofeów myśliwskich. Wielka Brytania wprowadza całkowity zakaz

Autor: Emilia Gromczak 2021-12-16 11:09:12
Import trofeów myśliwskich

Wielka Brytania wstrzymała import trofeów myśliwskich. Zakaz będzie dotyczył siedmiu tysięcy zagrożonych gatunków. 

Brytyjski Departament Środowiska ogłosił niespełna 5 dni temu zakaz importu trofeów myśliwskich. Zakaz będzie dotyczył siedmiu tysięcy zagrożonych gatunków. Dyrektor do spraw komunikacji brytyjskiego związku łowieckiego BASC zwraca uwagę, że jest to niekorzystna decyzja zarówno dla zwierzą, jak i ludzi. Jest to wygrana środowiska antyłowieckiego i celebrytów.

Anglia wprowadza zakaz importu trofeów myśliwskich

Zakaz importu trofeów myśliwskich będzie dotyczył siedmiu tysięcy zagrożonych zwierząt. Według Brytyjskiego Departamentu Środowiska import ma rozwiązać globalny problem utraty bioróżnorodności. Dyrektor do spraw komunikacji brytyjskiego związku łowieckiego BASC zwraca uwagę, że jest to niekorzystna decyzja zarówno dla zwierzą, jak i ludzi. Polowania oraz import trofeów umożliwia chronić między innymi afrykańskie siedliska, gdzie żyje najwięcej zagrożonych gatunków. import trofeów myśliwskich Anglia

Jak wskazują środowiska łowieckie import trofeów myśliwskich do Europy opiera się na przemyślanych zasadach uzgodnionych z Międzynarodową Unią Ochrony Przyrody (IUCN) i w zgodzie z konwencją o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami (CITES).

Już w 2019 r. Brytyjska Partia Konserwatywna obiecała podczas wyborów, że zablokuje łowcom trofeów import trofeów z zagrożonych zwierząt do UK. Teraz zakaz wchodzi w życie. Odkąd złożono to zobowiązanie, kampania zakazująca polowania na trofea oszacowała, że do Wielkiej Brytanii przywieziono około 300 trofeów od zagrożonych zwierząt.

BASC zapowiada walkę 

Brytyjskie Stowarzyszenie Strzelectwa i Ochrony (BASC) zapowiada, że będzie lobbować w sprawie zakazu importu. Dyrektor ds. komunikacji BASC podkreśla, że import trofeów myśliwskich był na celu aktywistów, którym udało się wpłynąć na rząd i doprowadzić do zakazu. Dodaje, że zieloni manipulują społeczeństwem, które sprzeciwia się wycinaniu lasów, wędkowaniu, depopulacji dzików, uczestniczenia naszych dzieci w polowaniach, czy strzelaniu do ptaków.

BASC jest Brytyjskim Stowarzyszeniem Strzelectwa i Ochrony, którego misja jest ochrona łowiectwa i strzelectwa. Organizacja wydaje milion funtów na walkę z organizacjami, które atakują łowiectwo i strzelectwo.

Czytaj również: Blokowanie polowań przez pseudoekologów uznawane za przestępstwo!

wildmen.pl/fot.pixabay.com