PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem i możliwymi burzami

IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem i możliwymi burzami

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-28 10:30:00
IMGW

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru o prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h i burz – wydał na sobotę IMGW.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów znajdujących na terenie większości województw. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i burzami 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia mówią o prognozowanym silnym wietrze o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Miejscami możliwe są burze.

W województwie podlaskim ostrzeżenie obejmuje 11 powiatów: białostocki, Białystok, bielski, hajnowski, Łomżę, łomżyński, moniecki, siemiatycki, sokólski, wysokomazowiecki i zambrowski.

Podobne ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW wydało dla większości powiatów województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, wszystkich powiatów województw: świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego; północnych powiatów województwa małopolskiego, południowej części województwa kujawsko-pomorskiego.

IMGW

Lista zagrożonych powiatów

W województwie śląskim ostrzeżenie obejmuje powiaty: będziński, Częstochowę, częstochowski, Dąbrowę Górniczą, gliwicki, kłobucki, lubliniecki, myszkowski, tarnogórski i zawierciański.

W województwie podkarpackim ostrzeżenie IMGW obejmuje powiaty: dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

W województwie opolskim ostrzeżeniu podlegają powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, oleski, Opole, opolski i strzelecki.

Natomiast w województwie lubuskim ostrzeżenie obejmuje powiaty: międzyrzecki, nowosolski, świebodziński, wschowski, Zielona Góra, zielonogórski i żagański.

Czytaj też: IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 28 i 29 maja

PAP/fot.Pixabay