PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Środa zapowiada się przeważnie pogodna i ciepła 

IMGW: Środa zapowiada się przeważnie pogodna i ciepła 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-10 08:20:00
IMGW

W środę przeważnie pogodnie i ciepło, w ciągu dnia będą się jednak rozwijały chmury, miejscami zachmurzenie będzie umiarkowane – przekazała synoptyk IMGW.

Jak dodała Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej “na wschodzie przelotny deszcz, a na południowym wschodzie możliwe burze”. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Podhalu, 24-26 stopni w centrum kraju do 29 st. C na zachodzie.

IMGW: Na południu kraju wystąpią burze 

"Rano pogodnie w całym kraju. Bez groźnych zjawisk atmosferycznych" – przekazała synoptyk IMGW. 

Burze, które po południu rozwiną się na południowym wschodzie, mogą się utrzymać do wieczora – dodała.

Prognoza synoptyczna Małgorzaty Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że w środę temperatura maksymalna będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Podhalu, 24-26 stopni w centrum kraju do 29 st. C na zachodzie.

IMGW

Noc będzie pogodna; temperatura do 15 st. C

IMGW prognozuje, że noc będzie pogodna – w drugiej połowie lokalnie mogą wystąpić mgły, które będą ograniczały widzialność do 500 metrów.

Temperatura minimalna w nocy wyniesie 9 stopni Celsjusza na Pomorzu i w Karpatach, na Suwalszczyźnie 10 st. C, w centrum 13-14 stopni, a na krańcach zachodnich sięgnie 15 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay