PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Środa będzie pod znakiem deszczu i lokalnych burz

IMGW: Środa będzie pod znakiem deszczu i lokalnych burz

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-01 09:15:00
IMGW

Środa zapowiada się deszczowo i burzowo, z tym że burze występować będą głównie na północnej części Polski – przekazał synoptyk IMGW, Michał Ogrodnik.

W środę nad Polską z zachodu na wschód będzie przechodził niż z towarzyszącymi mu wilgotnymi masami powietrza. W trakcie burz możliwe są intensywne opady deszczu i wiatr osiągający do 75 km/h. W ciągu dnia temperatura wyniesie 14-16 stopni Celsjusza na północy, 19-21 w centrum i na zachodzie, a na południu 21-22 stopnie.

IMGW: Środa będzie deszczowa i burzowa

Jak przekazał Michał Ogrodnik z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, środa pod względem pogody będzie dniem dynamicznym. Prawdopodobnie dla regionów z północnej części kraju zostaną wydane ostrzeżenia przed burzami.

"Środa zapowiada się deszczowo i burzowo, z tym że burze występować będą głównie na północnej części Polski, choć może zagrzmieć także w centrum. W trakcie burz możliwe są intensywne opady deszczu i wiatr osiągający do 75 km/h. Strefa deszczu będzie przemieszczała się z centrum kraju w kierunku północnego wschodu. Tam może spaść do 25 mm deszczu. Intensywny deszcz pochodzenia burzowego prognozowany jest na Warmii i Pomorzu Gdańskim. Nieco więcej deszczu spadnie też na Kujawach i Mazowszu. Na południu raczej nie będzie burz i im bardziej na południe, tym będzie pogodniej i mniej opadów. W ciągu dnia temperatura wyniesie 14-16 stopni Celsjusza na północy, 19-21 w centrum i na zachodzie, a na południu 21-22 stopnie" – powiedział synoptyk IMGW.

IMGW

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północnym wschodzie, w pierwszej części nocy, spadnie deszcz. Na północny zachód, Małopolskę i Górny Śląsk zaczną nasuwać się dwie strefy opadów. Na południowym zachodzie prognozowane są przelotne opady deszczu. Na Pomorzu Zachodnim i Kaszubach w drugiej części nocy IMGW prognozuje, że miejscowo spadnie do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy i tam możliwe są burze. Temperatura minimalna na północy i północnym wschodzie 6-7 stopni Celsjusza, w centrum około 9-10, na południu do 12 stopni. Wiatr słaby, umiarkowany, z kierunków południowych.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.Pixabay


Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

Upały zaleją całą Polskę. Będzie jak w piekle

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE